English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Zakładki 3
zakladki_video

Wydarzenia

DRUKUJ

X szczyt gospodarczy Polska - Ukraina

17-01-2011

W dniach 3-4 lutego w Gmachu Warszawskiej Giełdy odbędzie się X Szczyt Gospodarczy Polska – Ukraina z udziałem Prezydenta Wiktora Janukowycza.

 

Pierwszy dzień Szczytu rozpocznie się o godz. 14:30 sesją plenarną, podczas której nastąpi spotkanie z Ministrami Gospodarki Polski i Ukrainy. W trakcie sesji podane zostaną informacje na temat stanu przygotowań do EURO 2012. Szefowie agencji inwestycyjnych poinformują o zmianach i usprawnieniach dotyczących warunków inwestowania na Ukrainie. O godzinie 17:00 rozpoczną się prace w pięciu grupach roboczych poświęconych następującym zagadnieniom: handel i turystyka, współpraca inwestycyjna, współpraca w dziedzinie energetyki i współpraca w dziedzinie infrastruktury. Przewodniczącymi grup roboczych będą ministrowie i wiceministrowie odpowiednich resortów oraz przewodniczący organizacji zrzeszających przedsiębiorców. Piąta grupa robocza stworzona zostanie z przedstawicieli polskiej i ukraińskiej administracji rządowej. Obradować będą oni na tematy związane z usprawnianiem międzynarodowej współpracy inwestycyjnej i handlowej.


W piątek 4 lutego 2011 w godzinach 9:30-11:00 przewidziana jest sesja plenarna z udziałem Prezydentów Polski i Ukrainy, podczas której planowane są wystąpienia przewodniczących grup roboczych, przedsiębiorców, wystąpienia sumujące Ministrów Gospodarki Polski i Ukrainy oraz wystąpienie Prezydentów Polski i Ukrainy. W planach poszczególnych grup roboczych ważną rolę odgrywa wypracowanie wspólnej strategii i ramowego planu działań, które doprowadzić miałyby do sprawniejszej i spójniejszej współpracy międzynarodowej miedzy Polską i Ukrainą. Przedsiębiorców zainteresowanych uczestnictwem w szczycie prosimy o kontakt z Polsko – Ukraińską Izbą Gospodarczo-Handlową.

 

Polsko – Ukraińska Izba Gospodarczo-Handlowa
ul. Szpitalna 1 lok 28
00-020 Warszawa
tel. (+48 22) 828 00 81

faks: (+48 22) 827 10 79
e-mail: puig@puizba.pl