English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Zakładki 3
zakladki_video

Wydarzenia

DRUKUJ

Misja gospodarcza do Obwodu Akmolskiego w Kazachstanie

10-03-2011

W dniach 26 – 30 kwietnia 2011 r. pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego organizowana jest misja gospodarcza do Obwodu Akmolskiego w Kazachstanie. W programie wizyty znajdują się Ałmaty, Astana oraz Kokszetau. Wsparcie organizacyjne zapewniają Polsko – Kazachstańska Izba Handlowo – Przemysłowa oraz Agencja Rozwoju Mazowsza S.A.


Kazachstan jest atrakcyjnym i perspektywicznym partnerem gospodarczym dla Polski. Obroty handlowe w 2009 r. przekroczyły 1,3 mld USD. Charakteryzuje się rosnącą dynamiką wzrostu. Dużą wagę przykłada do rozwoju przemysłu przetwórczego, ochrony zdrowia, rozwoju infrastruktury i telekomunikacji. Jest poważnym importerem mięsa, wyrobów mleczarskich, owoców, leków, kosmetyków, dań gotowych, środków czystości oraz odzieży. Posiada jedne z największych na świecie zapasów ropy naftowej i rud metali. Rynek z graniczącymi krajami szacuje się na 50 mln konsumentów. Od stycznia 2011 r. Kazachstan jest w unii celnej z Białorusią i Rosją, co umożliwia stosowanie uproszczonych procedur w transporcie towarów oraz certyfikacji.


W misji mogą wziąć udział przedsiębiorcy posiadający siedzibę i prowadzący działalność na terenie województwa mazowieckiego. Preferowane sektory to: przetwórstwo rolno – spożywcze (maszyny i urządzenia), branża mięsna, mleczna , ochrona roślin, weterynaria, budownictwo.


Program przewiduje spotkania branżowe i kooperacyjne z przedsiębiorcami, prezentacje, wizyty w firmach kazachskich, a ponadto seminaria z udziałem firm prawniczych, urzędów celnych, podatkowych i instytucji certyfikujących oraz konferencje prasowe.


Polsko – Kazachstańska Izba Handlowo – Przemysłowa zapewnia dobór parterów biznesowych oraz obsługę logistyczną.


Więcej informacji mogą Państwo uzyskać u przedstawicieli instytucji organizujących to przedsięwzięcie:
Pani Kinga Czenczek
Agencja Rozwoju Mazowsza S.A.
ul. Smolna 12; 00 – 375 Warszawa
Tel. +48 22 566 47 67; kom. +48 601 154 155; e-mail: k.czenczek@arsma.pl

 

Pan Piotr Guzowski
Polsko – Kazachstańska Izba Handlowo – Przemysłowa
ul. Trębacka 4; 00 – 074 Warszawa
Tel. +48 22 63 09 653; e-mail: prezes@pkihp.pl