English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Zakładki 3
zakladki_video

Wydarzenia

DRUKUJ

Obchody Dnia Europy

02-05-2011

Komisja Europejska zaprasza do udziału w tegorocznych obchodach Dnia Europy, których kulminacją będzie Parada organizowana w Warszawie przez Fundację Schumana. Ruszy ona w samo południe, w sobotę 7 maja br. z Placu Zamkowego (spod Kościoła św. Anny) i przejedzie Traktem Królewskim na Nowy Świat.

 

Podczas odchodów odbędą się koncerty, konkursy, prezentacje poświęcone poszczególnym krajom Unii Europejskiej. Uczestnicy będą mieli możliwość otrzymania materiałów informacyjnych, gadżetów dotyczących tematyki europejskiej, a także zasięgnąć informacji z zakresu szeroko pojętej tematyki europejskiej oraz projektów wdrażanych na terenie Warszawy, współfinansowanych ze środków europejskich

Motywem przewodnim tegorocznych obchodów jest Europejski Rok Wolontariatu, zbliżająca się polska Prezydencja w Radzie Unii Europejskiej oraz sprawy związane z przezwyciężaniem skutków kryzysu ekonomicznego w Europie. Do tych spraw będą nawiązywać namioty tematyczne Komisji, które staną w Miasteczku Europejskim na Nowym Świecie.

 

Więcej informacji o obchodach w innych miastach Polski