English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Zakładki 3
zakladki_video

Wydarzenia

DRUKUJ

Wizyta Dyrektora Wykonawczego Związku Przemysłowców i Przedsiębiorców (Pracodawców) Republiki Armenii

08-07-2011

8 lipca 2011 roku odbyło się spotkanie Prezydenta Pracodawców RP Andrzeja Malinowskiego z Dyrektorem Wykonawczym Związku Przemysłowców i Przedsiębiorców  (Pracodawców) Republiki Armenii Eduardem Kirakosjanem. Prezydent Andrzej Malinowski przedstawił kształt i zakres działania organizacji Pracodawców RP oraz formy dialogu społecznego w kontaktach ze związkami zawodowymi i stroną rządową.


W ramach rozwijania współpracy z państwami wchodzącymi w skład Partnerstwa Wschodniego, Prezydent Andrzej Malinowski wskazał na zawarcie porozumienia pomiędzy organizacjami pracodawców z Polski i Armenii. Zaproponował, aby do podpisania umowy doszło podczas planowanej wizyty Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisława Komorowskiego w Armenii. Podkreślił przy tym, że inicjatywa ta spotkała się z dużym poparciem w Kancelarii Prezydenta RP.


W trakcie rozmowy Dyrektor Eduard Kirakosjan wyraził głębokie zainteresowanie propozycją Pracodawców RP i zapewnił, że jego organizacja dołoży wszelkich starań, aby doszło do podpisania porozumienia w zaproponowanym terminie. Ponadto poinformował o formach działalności i planach rozwoju Związku Przemysłowców i Przedsiębiorców (Pracodawców) Republiki Armenii. Ze względu na umiejętności i profesjonalizm w działaniu Pracodawców RP, zwrócił się On z prośbą o podzielenie się doświadczeniem.


W trakcie spotkania poruszono również temat organizowanego przez Pracodawców RP, w drugiej połowie 2011 r., szczytu szefów organizacji pracodawców z sześciu państw objętych inicjatywą Partnerstwa Wschodniego. Przedsięwzięcie będzie kolejnym krokiem w procesie zbliżania tych krajów do standardów wypracowanych w Unii Europejskiej.