English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Zakładki 3
zakladki_video

Wydarzenia

DRUKUJ

Wspólne seminarium EESC oraz NTSEC na Ukrainie

19-09-2011

W dniach 26 - 27 września 2011 r. odbędzie się wspólne Seminarium Europejskiego Komitetu Ekonomiczno – Społecznego (EKES) oraz Krajowej Trójstronnej Rady Społeczno-Ekonomicznej (National Tripartite Social and Economic Council - NTSEC) z Ukrainy.


W 2005r., EKES nawiązał owocną współpracę z ukraińskimi organizacjami społeczeństwa obywatelskiego, a w szczególności z ukraińską NTSEC. EKES zorganizował już dwa seminaria na Ukrainie w 2008r. i 2010r., które okazały się sukcesem. Wzięło w nich udział ponad sto organizacji społeczeństwa obywatelskiego.


W tym roku EKES został poproszony przez (węgierską i polską) Radę Prezydencji do wydania trzech opinii na temat Partnerstwa Wschodniego. Dotyczą one kluczowych tematów dla ukraińskiego społeczeństwa obywatelskiego takich jak bezpieczeństwo energetyczne, rolnictwo oraz wkład społeczeństwa obywatelskiego do organizacji Partnerstwa Wschodniego.


Rolnictwo jest obecnie tematem, który blokuje negocjacje w sprawie zawarcia umowy o wolnym handlu pomiędzy Ukrainą a Unią Europejską. W związku z tym istnieje niebezpieczeństwo osłabienia pro-europejskiego stanowiska Ukrainy. Dlatego sekcja REX i sekcja NAT zdecydowały zorganizować wspólne seminarium na Ukrainie w celu przedyskutowania tych kluczowych kwestii z ukraińskimi organizacjami społeczeństwa obywatelskiego.