English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Zakładki 3
zakladki_video

Wydarzenia

DRUKUJ

Zaproszenie do udziału w programie US-Poland Innovation Hub

28-11-2012

Uprzejmie informujemy, że w październiku br. Polsko-Amerykańska Rada Współpracy (US-Polish Trade Council, USPTC) uruchomiła nabór do drugiej edycji programu US-Poland Innovation Hub, dedykowanego polskim przedsiębiorcom. Celem inicjatywy jest wybór innowacyjnych firm i przygotowanie ich do rozpoczęcia działalności na światowych rynkach.

 

Podczas pięciu sesji treningowych kadra zarządzająca wybranych przedsiębiorstw zostanie przeszkolona w zakresie prezentacji i negocjacji w biznesie w celu pozyskania partnerów w Dolinie Krzemowej. Następnym krokiem będzie wyjazd do Palo Alto w Dolinie Krzemowej (przewidziany pobyt w USA: od 2 do 4 tygodni), gdzie USPTC przygotuje dla uczestników programu spotkania i wizyty biznesowe z potencjalnymi partnerami i inwestorami.

 

Sesje treningowe odbędą się w pierwszym kwartale 2013 r., na drugi kwartał przyszłego roku zaplanowano spotkania biznesowe. Koszty uczestnictwa w warsztatach (sesje treningowe w Polsce i w Stanach Zjednoczonych) to koszt 8000 dol. Ponadto uczestnicy są zobowiązani we własnym zakresie pokryć koszty przelotu i pobytu w USA. Pierwsze wizyty w USA firm biorących udział w II-giej edycji programu zaplanowane są na maj i czerwiec 2013 r.

 

Pomysłem komplementarnym wobec przedsięwzięcia jest uruchomiony właśnie program Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR), zatytułowany Go_global.pl. Zakłada on udzielanie firmom dotacji na pokrycie do 90 proc. kosztów poniesionych na rozwój działalności w nowym obszarze, w tym wydatków związanych z opatentowaniem produktu czy opracowaniem strategii ekspansji na nowym rynku. Z programu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju można uzyskać dofinansowanie na pokrycie kosztów uczestnictwa w programie Polsko-Amerykańskiej Rady Współpracy.

 

Szczegółowe informacje związane z wymaganiami aplikacyjnymi, harmonogram konkursu oraz niezbędne dokumenty dostępne są na stronie: innovationhub.usptc.org.

 

Aby wziąć udział w inicjatywie, należy wypełnić zamieszczony na podanej stronie internetowej formularz zgłoszeniowy oraz przesłać go do 31 stycznia 2013 r. na adres: .