English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Zakładki 3
zakladki_video

Wydarzenia

DRUKUJ

Polsko - chińskie rozmowy o gospodarce

15-04-2014

15 kwietnia 2014 r. Pracodawcy RP przyjęli delegację Chińskiej Rady ds. Promocji Handlu z Prowincji Zhejiang, której przewodniczył jej Wiceprezes Xu Shan.

 

Obie strony podkreślały podczas spotkania szczególny charakter aktualnych wydarzeń, głównie ze względu na fakt, że 2014 to rok współpracy polsko-chińskiej. Jest to związane zarówno z 65. rocznicą nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy naszymi krajami, 25-leciem początku zmian ustrojowych i gospodarczych w Polsce, jak również 25. rocznicą powstania Pracodawców RP. W obliczu tych rocznic, podczas spotkania, podkreślono potrzebę zacieśnienia współpracy gospodarczej naszych krajów oraz przeanalizowano możliwości handlowe i inwestycyjne chińskich firm z regionu Zhejiang w zakresie współpracy z polskimi partnerami.

 

Spotkanie chińskiej delegacji z Pracodawcami RP poprzedza przyjazd licznej delegacji biznesowej z regionu Zhejiang do Polski w ramach wspólnego Forum Gospodarczego Zhejiang (Chiny) – Polska. Forum, wraz z bogatą sesją matchmakingową, jest organizowane wspólnie z Ministerstwem Gospodarki oraz Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Odbędzie się 27 maja 2014 r. w hotelu Hilton w Warszawie. Z regionu Zhejiang do Polski przyjedzie ponad 70 przedsiębiorców, reprezentujących różne sektory chińskiej gospodarki, m.in.: maszynowy, tekstylny, samochodowy, rolniczy, przetwórstwa spożywczego, kosmetyczny, usług, elektroniki, energii, ochrony środowiska, chemiczny, meblarski czy biotechnologii.