English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Zakładki 3
zakladki_video

Wydarzenia

DRUKUJ

Cła na towary z Ukrainy obniżone

25-04-2014

Ministerstwo Gospodarki informuje, ze 23 kwietnia 2014 r. weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej nr 374/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie obniżenia lub zniesienia ceł na towary pochodzące z Ukrainy. Rozporządzenie to jest częścią pakietu pomocowego UE dla Ukrainy w związku z sytuacją polityczną w tym kraju. Stanowi jednocześnie jednostronną implementacją handlowej części umowy stowarzyszeniowej UE – Ukraina. 

 

Cła na towary pochodzące z Ukrainy zostają obniżone lub zniesione zgodnie z załącznikiem I Rozporządzenia (dostępne pod linkiem znajdującym się poniżej). Produkty wymienione w załączniku II i III korzystają z preferencji w ramach unijnych kontyngentów taryfowych.

 

Z unijnego cła zwolnione zostały towary przemysłowe importowane do UE z Ukrainy, obejmujące ponad 94 procent linii taryfowych. W przypadku importu  produktów rolnych Rozporządzenie znosi  83 proc. taryf celnych.

 

Preferencje handlowe mogą zostać ograniczone przez Komisje Europejska w przypadku łamania zasad na jakich są wykorzystywane.

 

Więcej informacji dostępnych jest na stronach: