English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Zakładki 3
zakladki_video

Wydarzenia

DRUKUJ

ECO/378 gospodarka na rzecz wspólnego dobra

28-04-2015

29 kwietnia w Brukseli odbędzie się pierwsze spotkanie grupy analitycznej opracowującej opinię na temat gospodarki na rzecz wspólnego dobra.

 

 

Jest to grupa robocza sekcji ECO – ds. Unii Gospodarczej i Walutowej oraz Spójności Gospodarczej i Społecznej, której członkiem jest Prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski.

 

Pracodawców RP reprezentował będzie na tym spotkaniu Wiceprezydent Pietkiewicz. Według harmonogramu prac - kolejne posiedzenie przewidziane jest na czerwiec, następnie w lipcu sekcja ECO dokona akceptacji tekstu opinii i we wrześniu opinia zostanie przyjęta przez Komitet (EKES).

 

Opinia ECO/378 gospodarka na rzecz wspólnego dobra ma na celu wprowadzenia praktycznego modelu gospodarczego, opracowanego w 2011 r. przez austriackiego naukowca Christiana Felbera, opartego na solidarności, godności ludzkiej, sprawiedliwości społecznej, zrównoważeniu środowiskowym, przejrzystości oraz uczestnictwie demokratycznym. W rezultacie ma on przyczynić się do wzmocnienia spójności gospodarczej i społecznej w Europie.