English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Zakładki 3
zakladki_video

Wydarzenia

DRUKUJ

Seminarium – perspektywy rozwoju współpracy polsko-izraelskiej w dziedzinie innowacyjności

25-05-2015

Pracodawcy RP wraz z Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Narodowym Centrum Badań i Rozwoju oraz Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości zorganizowali 21 maja br. seminarium przygotowujące przed wizytą Ministra Spraw Zagranicznych p. Grzegorza Schetyny w Izraelu (13–16.06 br.). Spotkanie dotyczyło perspektyw rozwoju współpracy polsko-izraelskiej w dziedzinie innowacyjności – instrumentów, programów i finansowania oraz praktycznych aspektów prowadzenia działalności w tym kraju.

 

Seminarium otworzył Wiceprezydent Wykonawczy Pracodawców RP Janusz Pietkiewicz, który podkreślił wieloletnią dobrą współpracę Organizacji ze Stowarzyszeniem Przemysłowców Izraela, dzięki której przedsiębiorcy z obu krajów mają okazję do spotkań i wymiany doświadczeń na organizowanych co roku wydarzeniach gospodarczych. Dodał, że misja gospodarcza do Izraela, towarzysząca wizycie Ministra Schetyny, będzie wyjątkowym wydarzeniem, ze względu na ogromne zainteresowanie polskich przedsiębiorców oraz perspektywiczny temat przewodni wydarzenia – innowacje i transfer technologii.

 

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Katarzyna Kacperczyk podkreśliła, że stosunki dwustronne Polski z Izraelem zasłużenie uznawane są za specjalne i uprzywilejowane. Wskazała, że celem misji jest z jednej strony budowanie wizerunku polskiej gospodarki jako innowacyjnej i opartej na wiedzy, z drugiej zaś ‒ konieczność identyfikacji nowych wymiarów współpracy gospodarczej w relacjach dwustronnych. Ambasador Izraela w Polsce Anna Azari wyraziła zadowolenie z dalszego zacieśnienia dobrze rozwijającej się współpracy w dziedzinie gospodarki i nauki. Zachęciła też polskich przedsiębiorców do robienia interesów z izraelskimi partnerami, mimo ‒ często znaczących ‒ różnic kulturowych.Dół formularza

 

Podczas spotkania reprezentanci NCBiR oraz PARP przedstawili swoją ofertę dla spółek zainteresowanych rynkiem Izraelskim. W czasie sesji How to do business with Israel polskie firmy (w tym Asseco, Inwestin VC oraz Startup Hub Poland) omówiły swoje doświadczenia i najlepsze praktyki związane z funkcjonowaniem w Izraelu.