English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Zakładki 3
zakladki_video

Wydarzenia

DRUKUJ

Wizyta Dyrektor Tajlandzkiej Rady Inwestycji na Europę w siedzibie Pracodawców RP, 27 maja br.

28-05-2015

 

 

Pani Konsul Ratchanee Wattanawisitport, Dyrektor Tajlandzkiej Rady Inwestycji na Europę, wraz z Panem Stefanem Schmitzem, Dyrektorem ds. międzynarodowych Federalnego Związku Wspierania Gospodarki i Handlu Zagranicznego (BWA) w Berlinie, przyjechali do Warszawy w celu przedstawienia klimatu inwestycyjnego w Tajlandii oraz usług dla zagranicznych przedsiębiorców, oferowanych przez Tajlandzką Radę Inwestycji. Delegację przyjmował Wiceprezydent Pracodawców RP Janusz Pietkiewicz.

 

Pani Konsul podkreśliła, że Tajlandia to kraj niezmiennie przyjazny inwestorom zagranicznym – nie są na nich nakładane dodatkowe obciążenia (np. minimalne wymogi eksportowe), zaś zwolnienie od podatku można uzyskać nawet na 8 lat. Co więcej, rząd Tajlandii opracował rozbudowany system zachęt dla inwestorów zagranicznych. Zaproponowano też wieloletnie programy, które mają zachęcać do inwestowania w perspektywiczne sektory gospodarki Tajlandii, a także promować rozwiązania przyjazne środowisku oraz działalność w ramach licznych klastrów i specjalnych stref ekonomicznych. Przedsiębiorcy z Tajlandii są zainteresowani współpracą z polskimi firmami w sektorach: samochodowym, AGD, elektronicznym oraz maszynowym.

 

Tajlandzka Rada Inwestycji służy inwestorom zagranicznym pomocą od samego początku ich działalności w tym kraju. Więcej informacji na ten temat można znaleźć pod adresem: http://www.boi.go.th/.