English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Zakładki 3
zakladki_video

Wydarzenia

DRUKUJ

Zgromadzenie Generalne BIAC - Paryż, 1 czerwca

25-05-2015

1 czerwca br. w Paryżu odbędzie się Zgromadzenie Generalne BIAC, Komitetu Doradczego ds. Biznesu i Przemysłu przy OECD. Weźmie w nim udział przewodniczący Polskiej Sekcji BIAC, Wiceprezydent Mariusz Gaca.

 

Celem spotkania jest podsumowanie działań Komitetu w 2014 r. i wytyczenie priorytetów biznesowych na kolejny rok oraz rewizja strategii i wytycznych OECD na następne lata. Członkowie narodowych sekcji oraz przedstawiciele w BIAC omówią kwestie finansowe Komitetu oraz podejmą dyskusję na kluczowy temat wzmocnienia celów i wpływu BIAC na arenie międzynarodowej. Pod debatę zostanie również podany raport Sekretarza Generalnego BIAC.

 

Z kolei po południu grupa B20, ciało zrzeszające przedstawicieli  biznesu i przygotowujące rekomendacje dla największych gospodarek świata, organizuje warsztaty prowadzone przez Wicepremiera Turcji, p. Ali Babcan’a oraz przedstawicieli OECD i Banku Światowego, na temat przywrócenia zaufania na rzecz zrównoważonego rozwoju sprzyjającego włączeniu społecznemu. Zagadnienie to jest istotne również w kontekście strategii Europa 2020.