English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Zakładki 3
zakladki_video

Wydarzenia

DRUKUJ

Pracodawcy RP partnerami konferencji o kształceniu ustawicznym w Bilbao, Hiszpania

01-07-2015

Konferencja podsumowująca międzynarodowy projekt Modele zarządzania kształceniem zawodowym w świetle obecnych wyzwań ekonomicznych i społecznych odbyła się 24 czerwca w Bilbao. Zaprezentowano na niej wyniki prac i wnioski z dwuletniej współpracy Pracodawców RP z organizacjami biznesowymi i edukacyjnymi z Hiszpanii, Belgii i Słowacji.

 

 

Partnerzy projektu przedstawili modele kształcenia ustawicznego w swoich krajach oraz przykłady dobrych praktyk takie jak: mentoring, standaryzacja certyfikacji, finansowanie kształcenia przez organizację trójstronną. Uczestnicy otrzymali powstały w ramach współpracy Podręcznik dobrych praktyk dla MŚP. Publikacja prezentuje dobre praktyki z krajów partnerskich w zakresie: oceny potrzeb szkoleniowych, strategii rozwoju umiejętności, finansowania szkoleń, oceny i uznawania umiejętności nabytych w procesie pozaformalnej edukacji i nieformalnego uczenia się oraz udziału organizacji pracodawców i związków zawodowych w zarządzaniu kształceniem ustawicznym w MŚP.

 

Pracodawcy RP współpracowali w ramach projektu z Baskijską Fundacją Ustawicznego Kształcenia Zawodowego – Hobetuz, Związkiem Pracodawców Handlu Detalicznego w Belgii – BuurtSuper.be, Belgijskim Centrum Szkoleniowym Pracodawców – PMO, Słowacka firmą doradczo-projektową – EuroFormes. Z ramienia organizacji w projekcie i konferencji uczestniczyli: prof. Andrzej Rabczenko i Justyna Hadyniak.

 

Konferencja odbyła się w budynku Bizkaia Aretoa Uniwersytetu Kraju Basków. Wzięli w niej udział przedstawiciele organizacji pracodawców, związków zawodowych, rządu oraz służb zatrudnienia, jak również przedstawiciele biznesu i branży szkoleniowej:

 

  • Asier Aloria Sanchez Dyrektor ds. szkoleń CONFEBASK – Organizacji Pracodawców Kraju Basków
  • Julian Ruiz Gutierrez Sekretarz Generalny CECOBI – Konfederacji Firm Handlowych Vizcaya
  • Nestor  Eriz Laskurain Dyrektor ds. szkoleń CEBEK – Organizacji Pracodawców Prowincji Vizcaya
  • Ana Garcia Dyrektor ds. szkoleń Sea Empresarios Alaveses  – Organizacji Pracodawców Prowincji  Alava
  • Loli Garcia Garcia Dyrektor ds. szkoleń związku zawodowego CC.OO. EUSKADI
  • Antonino Rafael Sanchez Główny specjalista ds. szkoleń  związku zawodowego FOREM EUSKADI
  • Jose Antonio Pascual Ramos Dyrektor ds. usług ogólnych Służb Zatrudnienia Rządu Kraju Basków
     

Pracodawcy RP i pozostali partnerzy projektu zadeklarowali chęć dalszej współpracy i wymiany doświadczeń.

 

 

Partnerzy: