English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Zakładki 3
zakladki_video

Wydarzenia

DRUKUJ

Spotkanie grupy pracodawców Europejskiego Komitetu Ekonomiczno – Społecznego (EKES-u) w Bułgarii

03-07-2015

6 lipca br. w Warnie (Bułgaria) będzie miało miejsce spotkanie grupy pracodawców Europejskiego Komitetu Ekonomiczno – Społecznego (EKES-u), a dnia następnego tj. 7 lipca br. w tym samym miejscu odbędzie się Walne Zgromadzenie członków Międzynarodowej Rady Koordynacyjnej Związków Pracodawców (ICCEU).

 

Udział w obu spotkaniach weźmie Andrzej Malinowski, Prezydent Pracodawców RP.

 

Konferencja EKES-u pt. „Konkurencyjny przemysł dla zrównoważonego wzrostu i zatrudnienia” zgromadzi przedstawicieli rządu i administracji państwowej Bułgarii, reprezentantów międzynarodowych instytucji oraz przedsiębiorców. Głównym tematem spotkania z jednej strony będzie kwestia konieczności zmiany definicji małych i średnich przedsiębiorstw oraz poprawa ich dostępu do finansowania, a z drugiej strony konfiguracja kosztów HR według realiów na rynku pracy i obecnej sytuacji gospodarczej.

 

Z kolei spotkanie ICCEU odbędzie się pod hasłem koordynacji działań organizacji pracodawców w realizacji polityki zatrudnienia młodych w obecnych warunkach gospodarczych. W tym wydarzeniu Prezydent Andrzej Malinowski przedstawi sytuację zatrudnienia młodych w Polsce oraz podzieli się polskimi narzędziami do zwalczania bezrobocia młodych, które można wprowadzić z sukcesem w innych państwach. Wymiana dobrych praktyk zakończy się wypracowaniem mechanizmów współpracy członków ICCEU w tym zakresie.

 

Ostatnie posiedzenie ICCEU miało miejsce w Warszawie: http://www.pracodawcyrp.pl/aktualnosci/art,1683,zakonczyly-sie-obrady-miedzynarodowej-rady-koordynacyjnej-zwiazkow-pracodawcow.html , a przewodniczącym Rady Koordynacyjnej w 2014 r. był Prezydent Andrzej Malinowski.

 

Dodatkowych informacji udziela Renata Karwowska: .