English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Zakładki 3
zakladki_video

Wydarzenia

DRUKUJ

KPP ułatwia kontakty z izraelskimi przedsiębiorcami

23-11-2009

W dniach 17-19 listopada br., na zaproszenie Federacji Izraelskich Organizacji Gospodarczych (FIEO), z wizytą w Izraelu przebywała 56-osobowa grupa polskich przedsiębiorców. Była to, jak dotąd, największa misja zorganizowana przez Konfederację Pracodawców Polskich.


W trakcie wizyty przedsiębiorcy odbyli liczne spotkania z partnerami izraelskimi oraz instytucjami zajmującymi się kreowaniem klimatu inwestycyjnego w tym kraju. Ważnym punktem programu był zorganizowany przez KPP i FIEO - jedyną organizację pracodawców w Izraelu - Szczyt Biznesowy. Podczas spotkania, w obecności Wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Gospodarki, Waldemara Pawlaka, zostało podpisane porozumienie, które pozwoli zintensyfikować współpracę gospodarczej pomiędzy Polską i Izraelem.


Na koniec wizyty Konfederacja zwróciła się do strony izraelskiej o:

  • dalsze zacieśnianie współpracy gospodarczej poprzez organizowane naprzemiennie w Polsce i Izraelu coroczne fora gospodarcze.
  • stworzenie takiego systemu przyznawania grantów dla uczelni technicznych z obu krajów, który pozwoliłby na wymianę pracowników naukowych, organizację konferencji naukowych oraz wspólne prowadzenie badań.
  • powołanie komisji składającej się z przedstawicieli organizacji pracodawców z Polski i Izraela, której celem byłoby wyeliminowanie barier, które stoją na przeszkodzie zacieśniana współpracy.


Dwudniowa wizyta w Izraelu stworzyła polskim przedsiębiorcom możliwość nawiązania bezpośrednich kontaktów handlowych i gospodarczych, dających perspektywę do zawierania w przyszłości ewentualnych kontraktów handlowych.