English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Zakładki 3
zakladki_video

Wydarzenia

DRUKUJ

Posiedzenie Zgromadzenia Generalnego Międzynarodowej Rady Koordynacyjnej Związków Pracodawców

08-10-2015

Posiedzenie ICCEU odbędzie się 9-10 października 2015 r. w Astanie oraz Ałmaty.  Spotkanie organizowane jest przez Federację Pracodawców Kazachstanu. Pracodawców RP w Kazachstanie reprezentował będzie Rafał Baniak, Wiceprezydent Wykonawczy.

 

 

Posiedzenie ICCEU odbędzie się 9-10 października 2015 r. w Astanie oraz Ałmaty.  Spotkanie organizowane jest przez Federację Pracodawców Kazachstanu. Prezydentem Federacji  jest Kadyr Baikenov, któremu Pracodawcy RP przekazali przewodnictwo w ICCEU w tym roku. Wydarzenie przygotowywane jest we współpracy z Izbą „Atameken” oraz rządem i parlamentem Kazachstanu. Podczas spotkania przewidziane są wystąpienia Berdibeka Saparbayeva, Wicepremiera Kazachstanu, Tamary Duissenovej, Minister Zdrowia i Rozwoju Społecznego, Timura Kulibaeva, Prezydenta Izby „Atameken”, a także Prezydentów organizacji pracodawców z krajów członkowskich ICCEU. Uczestnicy spotkania skupią się na rozwoju pozytywnego klimatu dla biznesu i zwalczaniu barier hamujących wzrost przedsiębiorczości.

 

Podczas posiedzenia będzie miała miejsce również prezentacja raportu o współpracy partnerów społecznych z rządem w Kazachstanie i wybór Przewodniczącego ICCEU na kolejny rok. 10 października członkowie ICCEU spotkają się w Ałmaty, w celu rozpoznania możliwości współpracy z regionalnymi organizacjami biznesu oraz Izbą Handlową Ałmaty.

 

Rada, powstała w 2010 r., ma na celu m.in. sprzyjanie tworzeniu trwałych relacji między krajowymi organizacjami pracodawców, jak również wymianę doświadczenia w sferze regulacji stosunków społeczno-zawodowych i gospodarczych. Pracodawcy RP są członkiem założycielem ICCEU, a Prezydent Andrzej Malinowski pełnił funkcję przewodniczącego tej Rady w 2014 roku.

 

Więcej informacji: