English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Zakładki 3
zakladki_video

Wydarzenia

DRUKUJ

Horasis China Meeting - doroczne spotkanie liderów chińskiego biznesu

22-10-2015

Już dziś rozpoczyna się Horasis China Meeting - doroczne spotkanie liderów chińskiego biznesu i ich odpowiedników z reszty świata.

 

W tym roku dwudniowy szczyt odbywa się w miasteczku Cascais pod Lizboną. Uczestnicy wydarzenia podczas licznych sesji i dyskusji podejmą szeroki wachlarz tematów dotyczących m.in.: odkrywania Chin przez młodych i kwestii ich zatrudniania, znoszenia barier w handlu, przedsiębiorczości i kultury, perspektyw świata gospodarczego, inwestycji w Portugalii, dostosowania nauki do nowych realiów, innowacji, ekologizacji chińskiej gospodarki, technologii, reformy rynków kapitałowych, strategii odnośnie do Makau i turystyki itd.

 

Współgospodarzami wydarzenia są: rząd portugalski, władze miasta Cascais oraz Chińska Federacja Przemysłu.

 

Poprzednie spotkania odbyły się już w Genewie (2005 i 2006), Frankfurcie (2007), Barcelonie (2008), Lizbonie (2009), Luksemburgu (2010), Walencji (2011), Rydze (2012), Hadze (2013), nad jeziorem Como we Włoszech (2014).

 

W tegorocznym posiedzeniu udział weźmie Wiceprezydent Janusz Pietkiewicz, którzy jako panelista zabierze głos w debacie na temat urbanizacji i sektora usług.

 

*Horasis – to niezależna międzynarodowa organizacja założona przez Dr. Franka-Jürgena Richtera zajmująca się opracowywaniem strategii zrównoważonego rozwoju. Dostarcza strategicznych prognoz i przewidywań publicznym i prywatnym podmiotom, które chcą rozwijać się w zrównoważony sposób w skali globalnej.

Horasis organizuje coroczne spotkania poświęcone wypracowywaniu rozwiązań najistotniejszych problemów, z którymi muszą zmierzyć się współczesne korporacje. Wśród najważniejszych wydarzeń organizowanych przez Horasis są szczyty regionalne dotyczące Chin, Indii, Rosji i świata arabskiego. W spotkaniach tych uczestniczą dyrektorzy generalni najbardziej poważanych korporacji na świecie, a także najważniejsi liderzy biznesu z rynków rozwijających się, liderzy opinii i osoby publiczne, w tym premierzy i ministrowie.

 

Spotkania organizowane są zgodnie z założeniem, że opracowanie efektywnych strategii rozwoju wymaga zaangażowania liderów oraz organizacji obustronnie korzystnych sieci peer-to-peer. Programy są ułożone tak, by zapewniały maksymalnie efektywną wymianę wiedzy i doświadczeń oraz możliwości interakcji w wielu formalnych i nieformalnych kontekstach. Spotkania odbywają się w atmosferze otwartego i intensywnego dialogu z uwzględnieniem szerokiego spektrum poglądów i doświadczeń.

 

Program wydarzenia w załączeniu.

 

Więcej informacji: