English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Zakładki 3
zakladki_video

Wydarzenia

DRUKUJ

Posiedzenie plenarne Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego.

11-03-2016

Posiedzenie plenarne Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego odbędzie się w dniach 16-17 marca br. w Brukseli. Będzie to już 515 posiedzenie. W wydarzeniu weźmie udział Andrzej Malinowski, Prezydent Pracodawców RP oraz Janusz Pietkiewicz, Wiceprezydent Pracodawców RP.

 

W trakcie spotkania członkowie Komitetu będą debatować o polityce zewnętrznej UE i roli zorganizowanego społeczeństwa obywatelskiego z p. Federiką Mogherini, wysoką przedstawiciel UE ds. zagranicznych i polityki bezpieczeństwa, wiceprzewodniczącą KE. Ponadto odbędzie się dyskusja dotycząca europejskiej strategii w zakresie migracji na podstawie sprawozdania grupy ad hoc ds. migracji i uchodźców z udziałem p. Dimitrisa Avramopoulosa, komisarza odpowiedzialnego za migrację, sprawy wewnętrzne i obywatelstwo.

 

Podczas tej sesji plenarnej zostaną również przyjęte opinie nad którymi pracowali Pracodawcy RP - jedna o działaniach na rzecz dokończenia budowy unii gospodarczej i walutowej (UGW), a druga traktująca o  zewnętrznej reprezentacji strefy euro.