English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Zakładki 3
zakladki_video

Wydarzenia

DRUKUJ

Pierwsze wspólne spotkanie członków grup zadaniowych B20

08-04-2016

W dniach 16-17 kwietnia br. w Waszyngtonie odbędzie się pierwsze wspólne spotkanie członków grup zadaniowych B20. Pracodawców RP reprezentować będą członkowie B20: Prezydent Andrzej Malinowski oraz Wiceprezydent Janusz Pietkiewicz.

 

Podczas sesji plenarnej pięć grup zadaniowych B20 dokona przeglądu i omówi pierwszy projekt swoich rekomendacji dla G20, które następnie zostaną przekazane w trakcie globalnego szczytu we wrześniu br. w Hangzhou w prowincji Zhejiang w Chinach. Ponadto uczestnicy wydarzenia w ciągu dyskusji panelowych m.in. na temat wzmocnienia roli G20 w zakresie globalnego zarządzania gospodarczego,  przedstawią oczekiwania biznesu w omawianych obszarach oraz postarają się odpowiedzieć na pytania: jak G20 może dostarczyć lepszych rozwiązań dla światowych finansów, handlu, inwestycji oraz czy reformy strukturalne są kluczowym zagadnieniem dla przyszłych planów rozwoju G20 – w których sektorach reformy strukturalne są najbardziej potrzebne i które z nich zwiększą produktywność oraz będą tworzyły nowe miejsca pracy?

 

Posiedzenie ma również na celu wzmocnienie interakcji pomiędzy B20, G20 i innymi  organizacjami międzynarodowymi w tym z Międzynarodowym Funduszem Walutowym i Bankiem Światowym, co wpłynie na lepszą koordynację i współpracę w zakresie globalnego zarządzania gospodarczego i finansowego. W spotkaniu udział wezmą liderzy biznesu, którzy współdziałają z szefami rządów i ministrami, inni reprezentanci świata biznesu i nauki mający wpływ na kształtowanie ładu gospodarczego, przedstawiciele Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Banku Światowego  i innych instytucji finansowych.