English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Zakładki 3
zakladki_video

Wydarzenia

DRUKUJ

Polscy i włoscy przedsiębiorcy na spotkaniu "Italy and Poland: Building Together 2016"

20-06-2016

16 czerwca w hotelu Polonia Palace w Warszawie odbyło się spotkanie "Italy and Poland: Building Together 2016". Była to kolejna edycja wspólnej konferencji gospodarczej, podczas której 50 włoskich przedsiębiorstw zapoznało się z polskim rynkiem i perspektywami biznesowymi w naszym kraju.

 

Włoskie firmy reprezentowały branże infrastruktury oraz budownictwa i projektowania budowlanego zaś celem ich wizyty, organizowanej przez Włoskie Zrzeszenie Firm Budowlanych ANCE, Ambasadę Włoch w Warszawie i Agencję Promocji i Internacjonalizacji Przedsiębiorstw Włoskich, było zapoznanie się z polskim rynkiem oraz nawiązanie współpracy z firmami polskimi działającymi w tej samej branży.

 

Podczas konferencji zorganizowano również spotkania tematyczne przedsiębiorców z obu krajów, które zostały podzielone na 5 podkategorii: infrastruktura, środowisko, nieruchomości, projektowanie i inżynieria oraz placówki szpitalne. Następnego dnia, 17 czerwca, obyły się zaś prezentacje dotyczące otoczenia prawnego dla biznesu w Polsce oraz wsparcia dla handlu i inwestycji zagranicznych w naszym kraju.

 

Pracodawców RP podczas spotkania z włoskim biznesem reprezentował Wiceprezydent Wykonawczy Janusz Pietkiewicz. Podkreślił on znaczenie wydarzeń takich jak spotkania „Italy and Poland: Building Together”, które kompleksowo opisują kwestię współpracy z partnerem zagranicznym oraz wyraził poparcie pracodawców dla zaprezentowanych inicjatyw wsparcia współpracy polskich i włoskich przedsiębiorców.