English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Zakładki 3
zakladki_video

Wydarzenia

DRUKUJ

Spotkanie Prezydenta Andrzeja Malinowskiego z ambasadorami krajów Euroregionu Karpackiego

27-09-2016

 

W poniedziałek 26 września br. Prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski przyjął w siedzibie organizacji szefów misji dyplomatycznych z Ukrainy i Słowacji oraz reprezentantów ambasadorów Węgier oraz Rumunii – czterech krajów, które wraz z Polską składają się na  Euroregion Karpacki.

 

Spotkanie zainaugurowało współpracę przy organizacji Kongresu Gospodarczego Euroregionu Karpackiego, który odbędzie się w pierwszej połowie 2017 r. w Rzeszowie. Wydarzenie będzie skierowane do przedsiębiorców działających na terenach obejmowanych przez Euroregion, lokalnych organizacji biznesu oraz decydentów i liderów zmian ekonomiczno-społecznych w regionie. Szczególny nacisk położony będzie na kwestię wspierania i współpracy sektora MŚP.

 

W spotkaniu udział wzięli: Ambasador Ukrainy Andrij Deszczycia, Ambasador Słowacji Dušan Krištofík, I Sekretarz Ambasady Rumunii Botond Kovessi oraz, pod nieobecność Ambasadora Węgier Ivána Gyurcsika, Zastępca Szefa Misji Tamás Viczián. Ze strony polskiej Prezydentowi Pracodawców RP Andrzejowi Malinowskiemu towarzyszył Wiceprezydent Wykonawczy Rafał Baniak oraz Zastępca Prezesa CWK Operator Adam Rogowski, który zaprezentował możliwości organizacyjne Centrum Wystawienniczo-Kongresowego Rzeszów-Jesionka.