English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Zakładki 3
zakladki_video

Wydarzenia

DRUKUJ

Pierwszy dzień Misji Gospodarczej Pracodawców RP do Seulu

18-10-2016

Trwa pierwszy dzień Misji Gospodarczej Pracodawców RP do Seulu, organizowanej wspólnie z Ministerstwem Rozwoju z okazji uruchomienia przez PLL LOT pierwszego bezpośredniego połączenia lotniczego pomiędzy Warszawą i Seulem.

 

Polscy przedsiębiorcy wzięli udział w seminarium informacyjnym z udziałem ekspertów w dziedzinie rynku i gospodarki Korei, zorganizowanym specjalnie na potrzeby polskiej delegacji. Spotkanie otworzyli wspólnie Doradca Prezydenta Pracodawców RP Sławomir Majman oraz I Sekretarz Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji w Seulu Wiesław Mołdawa, a jako pierwszy głos zabrał Wiceprezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych Krzysztof Senger, który zaprezentował zgromadzonym główne założenia rządowego planu wspierania eksportu.

 

Przedstawiciele Invest Korea – departamentu KOTRA (Koreańskiej Agencji Promocji Handlu i Inwestycji) – obszernie zaprezentowali możliwości inwestycyjne oraz udogodnienia oferowane przez władze koreańskie dla zagranicznych inwestorów. Pani Da Hee Jeong, Dyrektor Promocji Invest Korea oraz Pani Esther Oh z Departamentu Inwestycji, przedstawiły główne silne punkty gospodarki koreańskiej, podkreślając znaczenie potencjału płynącego z powiązań rynku Korei z innymi gospodarkami w regionie, silne zorientowanie na innowacje i wysokie technologie oraz szereg obowiązujących porozumień o wolnym handlu (m.in. z UE, USA oraz Chinami).

 

Dr Marceli Burdelski, Wiceprezydent Towarzystwa Azji i Pacyfiku i specjalista od spraw dalekowschodnich, wygłosił wykład pt. „Korea Polskimi oczami” a Joachim Nowak, Prezes Nowak & Partner przedstawił praktyczne aspekty prowadzenia biznesu w Korei.

 

 

Następnym punktem programu polskiej delegacji był udział w uroczystej Gali PLL LOT z okazji uruchomienia bezpośredniego połączenia lotniczego z Warszawy do Seulu. Prezes PLL LOT Rafał Milczarski zaprezentował nowe połączenie pomiędzy Polską i Koreą jako znakomitą szansę do dalszego rozwoju wzajemnych stosunków gospodarczych z naciskiem na możliwość zwiększenia obecności polskich produktów na rynku koreańskim.

 

Minister Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski podkreślił rolę Polski jako lidera Europy Środkowo-Wschodniej i zaznaczył, że utworzenie bezpośredniego połączenia lotniczego z Koreą, a wcześniej z Japonią, to wyraźny znak, że Polska stawia na rozwój kontaktów handlowych z tą częścią świata. Po części promocyjnej rozpoczęła się główna część Gali, uświetniona koncertem utworów Chopina.