English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Zakładki 3
zakladki_video

Wydarzenia

DRUKUJ

Delegacja Algierii w KPP

21-04-2010

W dniu 21 kwietnia br. w siedzibie Konfederacji Pracodawców Polskich Prezydent KPP Andrzej Malinowski spotkał się z przedstawicielami dyplomacji Algierskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej w Polsce – Jego Ekscelencją Abdelkaderem Khemri oraz I Sekretarzem Ambasady Panem Cherifem Hacele.

 

Podczas spotkania omawiano dziedziny współpracy gospodarczej do podjęcia i rozwoju między Polską a Algierią. Są to m.in.: energetyka, rolnictwo, turystyka oraz przemysł obronny.

 

W odniesieniu do rolnictwa – ambasador Khemri poinformował, że Algieria przygotowuje się dowdrożenia programu 5-letniego, który dotyczy reformy rolnictwa i jest otwarta na współpracę z Polską w tym obszarze. W tym celu do Algierii ma przyjechać interdyscyplinarna grupa polskich ekspertów. Ambasador wyraził zainteresowanie, aby w tej grupie znaleźli się także przedstawiciele polskiego biznesu.

 

Ponadto, strony wyraziły chęć i wolędalszej współpracy w zakresie zacieśniania i rozwoju stosunków polsko-algierskich oraz możliwość organizacji w niedalekiej przyszłości wspólnych wydarzeń z udziałem polskiego i algierskiego biznesu.