English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Zakładki 3
zakladki_video

Wydarzenia

DRUKUJ

Delegacja egipska w Warszawie

18-03-2009

W dniu 17 marca 2009 r. odbyło się spotkanie z polskich i egipskich przedsiębiorców, zorganizowane przez Konfederację Pracodawców Polskich oraz Egipską Federację Przemysłowców. Na spotkaniu obecni byli m.in.: Pan Andrzej Malinowski, Prezydent Konfederacji Pracodawców Polskich, Pan Rafał Baniak, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki oraz Pan Adham Nadim, Wiceprezydent Egipskiej Federacji Przemysłowców.


Spotkanie było częścią działań mających na celu utworzenie polskiej strefy ekonomicznej w Arabskiej Republice Egiptu. W projekt ten zaangażowane jest egipskie Ministerstwo Przemysłu i Handlu oraz Federacja Egipskich Przemysłowców, przy aktywnym wsparciu Ambasady Arabskiej Republiki Egiptu w Polsce.


W spotkaniu, które miało formę warsztatów, wzięła udział delegacja egipska reprezentująca w szczególności następujące sektory: budownictwo, przemysł spożywczy, odnawialne źródła energii, części samochodowe, produkcję mebli, tekstylia.


W spotkaniu wzięli także udział eksperci w dziedzinie specjalnych stref ekonomicznych oraz specjaliści w nawiązywaniu kontaktów handlowych. Warsztaty miały na celu przybliżenie polskim przedsiębiorcom sytuacji gospodarczej w Egipcie, jak również korzyści płynących z tworzenia specjalnych stref ekonomicznych oraz nawiązanie kontaktów między przedsiębiorcami.