English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Zakładki 3
zakladki_video

Wydarzenia

DRUKUJ

Spotkanie członków Międzynarodowej Organizacji Pracodawców (IOE) na Malcie

20-09-2010

W dniach 9-10 września 2010 r. na Malcie odbyło się europejskie spotkanie Międzynarodowej Organizacji Pracodawców (IOE), w którym Pracodawców RP reprezentował wiceprezydent Janusz Pietkiewicz. Tematem spotkania były wyzwania globalne w działalności organizacji pracodawców i problemy we wdrażaniu społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR) w okresie wychodzenia ze światowego kryzysu finansowego.

 

Przedmiotem debaty uczestników była m.in. konkurencyjność gospodarek opartych o innowacje i sposoby na wzrost produktywność siły roboczej w starzejących się społeczeństwach europejskich. Dyskutowano ponadto na temat trendów w działalności organizacji pracodawców, a uczestnicy mogli dowiedzieć się w jaki sposób partnerskie organizacje odpowiedziały na kryzys gospodarczy oraz jak broniły interesów pracodawców wobec powszechnych prób fiskalnego obciążania przedsiębiorców kosztami koniecznych reform.


Specjalną sesję poświęcono przyszłości Międzynarodowej Organizacji Pracy (ILO) i jej interakcji z grupą G20 oraz Komisją Europejska, wskazując na rosnące międzynarodowe uznanie dla wysiłków organizacji w uporządkowaniu stosunków pracowniczych i promocję dialogu społecznego na świecie.