English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Zakładki 3
zakladki_video

Od Organizatorów

DRUKUJ

 

Szanowni Państwo,

 

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w dwustronnych spotkaniach biznesowych Polsko-Hiszpańskiego Forum Gospodarczego.

 

W ciągu ostatniej dekady Polska i Hiszpania znacząco zbliżyły się do siebie. Cieszy dobrze rozwijająca się współpraca gospodarcza i finansowa oraz wzajemne inwestycje, ale szczególne znaczenie dla obu naszych państw ma rosnąca więź kulturowa. Jej znakomitym potwierdzeniem jest działający w Polsce od wielu lat Instytut Cervantesa.

 

Nasze ekonomiczne partnerstwo staje się coraz bardziej atrakcyjne o czym świadczy zwiększająca się obecność polskich firm w Hiszpanii i hiszpańskich u nas. Jest w tym również zasługa Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej. Jednak biorąc pod uwagę wielkość obu rynków widać, że wzajemnie korzystne obroty handlowe mogą być znacznie wyższe i obejmować znacznie więcej dziedzin gospodarki. Jestem przekonany, że spotkania w ramach Polsko-Hiszpańskiego Forum Gospodarczego staną się istotnym impulsem do zacieśniania naszych obopólnych relacji.

 

Pracodawcy RP od wielu lat organizują bezpośrednie kontakty polskich przedsiębiorców z ich zagranicznymi kolegami. Dziś pragniemy zachęcić Państwa do rozmów z hiszpańskim partnerami wierząc, że staną się doskonałą okazją do intensyfikacji współpracy ekonomicznej pomiędzy obu krajami.

 

Wierzę, że aktywne uczestnictwo w Polsko-Hiszpańskim Forum Gospodarczym przyniesie Państwu satysfakcję.
 

dr Andrzej Malinowski

Prezydent Pracodawców RP


Szanowni Państwo,


Polsko-hiszpańska współpraca gospodarcza jest przykładem znakomitego partnerstwa na drodze wzajemnie korzystnych relacji w wielu sektorach i branżach, toteż z przyjemnością zapraszam na spotkanie w ramach Polsko-Hiszpańskiego Forum Gospodarczego.


Uczestnicy tego ważnego Wydarzenia będą mieli niecodzienną okazję wymiany opinii, pozyskania informacji, zapoznania się z perspektywami kooperacji pomiędzy środowiskami polskich i hiszpańskich przedsiębiorców.


Moi rodacy cenią polskich partnerów, mając bardzo dobre doświadczenia współdziałania w różnorodnych przedsięwzięciach. Z uznaniem wypowiadają się na temat osiągnięć polskiej transformacji ustrojowej, determinacji Polaków w dążeniu do zapewnienia Polsce jak najlepszych warunków rozwojowych.


Jestem przekonany, że Forum przyczyni się do promocji polsko-hiszpańskich programów współpracy gospodarczej, zapewniając przedsiębiorcom z obu krajów nową jakość i możliwości atrakcyjnego współdziałania.

 

Jaime Fuster Rufilanchas

Wiceprezydent Pracodawców RP