English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Zakładki 3
zakladki_video

Strategia w biznesie

DRUKUJ

Strategia w biznesie – doradztwo dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z regionu kujawsko-pomorskiego

Głównym celem projektu jest wzmocnienie potencjału adaptacyjnego 62 mikro, małych i średnich przedsiębiorców (MMŚP) działających na terenie województwa kujawsko-pomorskiego poprzez rozwój zarządzania strategicznego przy wsparciu partnerów społecznych. Cel ten zostanie osiągnięty poprzez opracowanie planów rozwojowych i zaplanowanie ich wdrożenia w MMŚP z udziałem parterów społecznych. Projekt wpłynie na zniwelowanie problemu, jakim jest niski potencjał adaptacyjny mikro, małych i średnich przedsiębiorstw i ich kadry zarządzającej z woj. kujawsko-pomorskiego w zakresie przystosowywania się do zmian zachodzących we współczesnej gospodarce i wdrażania działań rozwojowych.

 

Projekt zachęci MMŚP z regionu kujawsko-pomorskiego do długofalowej współpracy z partnerami społecznymi. Pozytywny wpływ wsparcia doradczego realizowanego przez związek pracodawców w zakresie zarządzania strategicznego będzie stymulował MMŚP do podejmowania współpracy z dostawcami usług szkoleniowych i doradczych służących wdrażaniu planu rozwojowego, w tym z wykorzystaniem podmiotowego systemu finansowania w regionie. Efektywność wsparcia będzie skutkować nawiązaniem współpracy i wzrostem członkostwa w Pracodawcach Pomorza i Kujaw. Organizacja rozwinie się pod względem ilościowym i merytorycznym (wzrost liczby członków, zbudowanie stałej bazy doradców, rozwój oferty doradczej) przy wsparciu Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Partnerzy projektu: "Pracodawcy Pomorza i Kujaw" Związek Pracodawców (lider projektu) oraz Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Okres realizacji: 01.08.2016-31.01.2018

 

Wartość projektu: 996 999,99 zł

 

Kwota dotacji: 886 299,99 zł

 

Wskaźniki projektu:

  • Wzrost liczby MMSP wykorzystujących wsparcie partnerów społecznych przy realizacji działań wspierających rozwój przedsiębiorstwa, w tym pozwalających na efektywne wykorzystanie podmiotowych systemów finansowania w regionach
  • Liczba strategii rozwoju opracowanych dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw przez partnerów społecznych
  • Liczba ogólnych analiz dostępności usług w RUR/poza RUR

 

Kontakt

Kamil Mich

tel.: (22) 518 87 38

e-mail: k.mich(at)pracodawcyrp.pl