English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Fundusze Europejskie Projekty europejskie Zakończone projekty Perspektywa finansowa 2007-2013 Nowe rozwiązania w zarządzaniu HR kluczem do wzrostu adaptacyjności polskich przedsiębiorstw
Zakładki 3
zakladki_video

Nowe rozwiązania w zarządzaniu HR kluczem do wzrostu adaptacyjności polskich przedsiębiorstw

DRUKUJ

Celem projektu jest wypracowanie rozwiązań i narzędzi służących do budowania kultury etycznej w firmach. Przedsięwzięcie bazuje na wytycznych międzynarodowej normy Social Accountability 8000, dedykowanej zarządzaniu zasobami ludzkimi. To jedyna uznana na świecie norma społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) w obszarze miejsca pracy, która podlega certyfikacji. Projekt skierowany jest do kadry zarządzającej, działów HR i pracowników odpowiedzialnych za audyt wewnętrzny w firmach.

 

„Nowe rozwiązania w zarządzaniu HR kluczem do wzrostu adaptacyjności polskich przedsiębiorstw” ma również na celu zwiększenie poziomu wiedzy oraz świadomości menedżerów i pracowników firm na temat etycznego zarządzania zasobami ludzkimi. W związku z tym w ramach projektu organizowany jest szereg spotkań i wydarzeń z przedstawicielami przedsiębiorstw i otoczeniem biznesu.

 

Jeden z głównych elementów projektu stanowi wdrożenie w ramach przedsiębiorstw normy SA8000. Norma została stworzona z myślą o przedsiębiorstwach dowolnej branży i dowolnej skali działania – stąd jej uniwersalny charakter, obejmujący prawa człowieka i elementarne prawa pracownicze. Wdrożenie jej wymagań wzmacnia pozycję na tle konkurencji.

 

Czas realizacji: 1 sierpnia 2012 r. – 31 lipca 2014 r.

 

Kwota dotacji: 2 529 075,59 zł

 

Główny cel: Wypracowanie rozwiązań i narzędzi służących budowaniu kultury etycznej w firmach, w oparciu o wytyczne międzynarodowej normy SA8000.

 

Główne działania:

 

  • Realizacja badań ilościowych i jakościowych w odniesieniu do kwestii zarządzania zasobami ludzkimi w organizacji.
  • Adaptacja normy SA8000 do specyfiki polskiej oraz jej promocja.
  • Opracowanie narzędzia do zarządzania zasobami ludzkimi w oparciu o wytyczne normy SA8000.
  • Szkolenie audytorów wewnętrznych normy.
  • Wdrożenie normy do przedsiębiorstw.