English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Fundusze Europejskie Projekty europejskie Zakończone projekty Perspektywa finansowa 2007-2013 Zarządzanie Innowacją – adaptacja i zastosowanie sprawdzonych rozwiązań hiszpańskich na gruncie polskim
Zakładki 3
zakladki_video

Zarządzanie Innowacją – adaptacja i zastosowanie sprawdzonych rozwiązań hiszpańskich na gruncie polskim

DRUKUJ

Projektem „Zarządzanie innowacją” Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej postanowili wesprzeć wdrażanie innowacji w mikro-, małych i średnich przedsiębiorstwach. Partnerami w projekcie są: Wielkopolska Izba Przemysłowo-Handlowa oraz Konfederacja Pracodawców Madrytu (CEIM).

 

CEIM udostępnił Pracodawcom RP narzędzie i metodologię zarządzania innowacją oraz współpracował przy ich adaptacji do polskich realiów. Doradcy ds. innowacji podczas wizyty studyjnej w Hiszpanii odbyli szkolenie z zakresu hiszpańskich metod zarządzania innowacjami i modelu świadczenia usług doradczych dla MŚP. Realizatorem części zadań merytorycznych opartych o metodologię i narzędzia przekazane przez partnera jest firma F5 Konsulting Sp. z o.o.

 

Misję projektu stanowi wypracowanie w firmach konkretnych pomysłów innowacyjnych oraz przygotowanie ścieżek ich wdrożenia. Ponadto chcemy, aby o innowacjach, które są różnorodnie interpretowane i do których wiele firm podchodzi z rezerwą, mówić w przyjazny i przystępny sposób, na zasadzie przykładów i dobrych praktyk.

 

Jednym z głównych elementów projektu jest prowadzenie doradztwa eksperckiego, dzięki któremu będzie możliwe utworzenie funkcjonalnych strategii innowacyjności w każdej z firm objętych wsparciem. Kolejnymi etapami są działania związane z wdrożeniem konkretnego projektu innowacyjnego oraz wsparcie szkoleniowe, wzmacniające poziom wiedzy oraz kompetencji właścicieli i pracowników firm.

 

Czas realizacji: 2 lipca 2012 r. – 30 czerwca 2015 r.

 

Kwota dotacji: 5 837 718,57 zł

 

Główny cel: Zwiększenie innowacyjności polskich firm na tle innych państw UE.

 

Główne działania:

 

  • Adaptacja na gruncie polskim hiszpańskich metodologii i narzędzi z zakresu zarządzania innowacją.
  • Realizacja usług doradczych w obszarach zarządzania innowacją oraz Zintegrowanego Zarządzania Projektem Innowacyjnym.
  • Realizacja usług szkoleniowych w trybie stacjonarnym oraz e-learningowym w programach Zarządzanie Innowacją, Zintegrowane Zarządzanie Projektem Innowacyjnymi oraz Ekspert Innowacji.
  • Realizacja badań w zakresie programu Ekspert Innowacji.