English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Nasi członkowie informują
Zakładki 3
zakladki_video

Nasi członkowie informują

DRUKUJ

Komunikat prasowy GPW

21-05-2010

Pierwszy czeski Autoryzowany Doradca NewConnect – Raiffeisenbank a.s.

 

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie wpisał na listę Autoryzowanych Doradców NewConnect pierwszy podmiot z Republiki Czeskiej – Raiffeisenbank a.s. Rosnąca liczba zagranicznych doradców, którzy promują alternatywny rynek akcji GPW oraz poszukują nowych emitentów jest odzwierciedleniem ekspansji NewConnect poza granicami Polski.

 

Raiffeisenbank a.s. jest 70. Autoryzowanym Doradcą NewConnect oraz trzecim podmiotem zagranicznym w tym gronie. Pierwszymi doradcami zagranicznymi byli St. Andrews Securities Limited z siedzibą w Wielkiej Brytanii oraz Filipex Enterprises Inc. z USA.

 

Możliwości rozwoju i finansowania oferowane przez NewConnect dają spółkom istotne źródło przewagi konkurencyjnej. Fakt ten jest coraz bardziej doceniany przez emitentów zagranicznych, którzy wykazują rosnące zainteresowanie debiutem na NewConnect. Alternatywny rynek akcji GPW cieszy się szczególnie dużą popularnością wśród czeskich i słowackich przedsiębiorców między innymi dzięki pierwszym debiutantom z Republiki Czeskiej – Photon Energy a.s. oraz BGS Energy a.s. Działalność obu spółek opiera się na produkcji prądu elektrycznego z odnawialnych źródeł energii przy użyciu najnowszych technologii i procesów. Innowacyjny charakter ich funkcjonowania sprawia, iż doskonale pasują one do grona spółek notowanych na NewConnect.

 

W odpowiedzi na liczne pytania potencjalnych emitentów, 21-22 czerwca br. GPW organizuje drugie Road-Show promujące rynek NewConnect w Republice Czeskiej oraz w Słowacji. Spotkania będą interesującą okazją dla przedstawicieli małych i średnich przedsiębiorstw do zapoznania się z ofertą GPW oraz zrobienia pierwszego kroku w ich drodze na NewConnect.