English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Nasi członkowie informują
Zakładki 3
zakladki_video

Nasi członkowie informują

DRUKUJ

25 bieg Powstania Warszawskiego

22-07-2015

PKO Bank Polski, który wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce, już po raz siódmy został partnerem strategicznym Biegu Powstania Warszawskiego. Uczestnicy pobiegną 25 lipca, aby złożyć hołd powstańczej Warszawie oraz wziąć udział w akcji charytatywnej na rzecz 6-letniego Krystianka.

 

 

 

PKO Bank Polski od kilku lat jest partnerem strategicznym Warszawskiej Triady Biegowej odbywającej się pod hasłem „Zabiegaj o pamięć”. W jej skład wchodzą jeszcze Bieg Konstytucji 3 Maja oraz Bieg Niepodległości. Bank występuje nie tylko w roli sponsora całego cyklu, ale również uczestnika. Każdego roku w Biegu Powstania Warszawskiego bierze udział liczna reprezentacja Banku – pracowników z ogólnopolskiej sekcji biegowej liczącej już blisko 400 osób. W 2014 roku bieg zgromadził rekordową ilość biegaczy, którzy jako jedni z pierwszych rozpoczęli obchody 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Na starcie pojawiło się około 10 tys. osób.

 

- PKO Bank Polski już od kilku lat angażuje się w Bieg Powstania Warszawskiego. Jest on wyjątkowy, ponieważ upamiętnia ważne wydarzenie historyczne i co roku towarzyszy mu podniosła oprawa. Zachęcam do kibicowania biegaczom, a przede wszystkim do udziału w imprezie i w naszej akcji charytatywnej „biegnę dla Krystianka” – mówi Jarosław Brzuzy, Dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Warszawie.

 

25. Bieg Powstania Warszawskiego odbędzie się w sobotę 25 lipca na dystansie 5 km i 10 km i wystartuje z dwóch miejsc:  na 5 km z ul. Konwiktorskiej (start godz. 20.40), na 10 km z ul. Bonifraterskiej (start godz. 21.00). Trasa prowadzi ulicami walk powstańczych: Bonifraterską, Miodową, Krakowskim Przedmieściem i Karową, a następnie Wybrzeżem Gdańskim i ul. Sanguszki do Konwiktorskiej. Uroczysty nastrój na trasie tworzyć będą grupy rekonstrukcyjne oraz ustawione wzdłuż niej płonące znicze. Zawodnicy pobiegną w biało-czerwonych opaskach powstańczych, a z głośników usłyszymy odgłosy bombardowania.

 

W trakcie warszawskiego biegu odbędzie się charytatywna akcja biegowa na rzecz 6-letniego Krystiana z Giżycka, który urodził się z wadą serca. Chłopiec jest podopiecznym Fundacji Cor Infantis. Zbiórkę funduszy mogą wesprzeć wszyscy uczestnicy biegu, którzy zadeklarują swoją pomoc i pobiegną z kartką „biegnę dla Krystianka”. Zaangażowanie zawodników zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na operację chłopca. Kartki będą do odebrania w dniu biegu od godz. 18.30 do 20.30 u przedstawicieli PKO Banku Polskiego przy biurze zawodów.