English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Nasi członkowie informują
Zakładki 3
zakladki_video

Nasi członkowie informują

DRUKUJ

Barometr pracownika Edenred-IPSOS 2015

14-10-2015

Badanie przeprowadzone na reprezentatywnej próbie pracowników z 14 krajów europejskich, 13.600 pracowników łącznie, z którymi skontaktowano się w miesiącu styczniu 2015 r.

 

Nowe technologie to codzienność pracownika, ale już nie jego firmy

Zdecydowana większość pracowników w Europie, bo aż 73% twierdzi, że technologia cyfrowa jest naturalnym elementem ich życia codziennego. Co więcej, wbrew powszechnym stereotypom 67% osób po 55. roku życia każdego dnia posługuje się urządzeniami cyfrowymi. Tak dobrych wyników w stosowaniu zaawansowanych rozwiązań nie notują firmy, które tych pracowników zatrudniają. 6 na 10 pracowników uważa, że technologia cyfrowa w firmie, w której pracują, jest na tym samym poziomie lub w tyle za innymi firmami w danym sektorze – wynika z najnowszego badania „Barometr Pracownika 2015”, przeprowadzonego przez firmę IPSOS na zlecenie Edenred.

 

Samopoczucie i motywacja pracowników w Europie

Blisko 60% pracowników w Polsce jest niezadowolonych z poziomu swoich zarobków, równocześnie ok. 40% pracowników uważa, że ich motywacja do pracy spada. 7 na 10 osób osób jest zdania, że oferowane świadczenia pozapłacowe są ważne przy wyborze pracodawcy i osłabiają chęć zmiany firmy. To wyniki najnowszego badania „Barometr Pracownika 2015”, przeprowadzonego przez firmę IPSOS na zlecenie Edenred.

 

Szczegóły w załączeniu.