English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Nasi członkowie informują
Zakładki 3
zakladki_video

Nasi członkowie informują

DRUKUJ

Czy podatek od złóż miedzi wymaga zmiany?

03-11-2015

W imieniu Związku Pracodawców „Polska Miedź” Pracodawcy RP zapraszają na prezentację ekspertyzy „Ocena ryzyka niezagospodarowania części złóż miedzi ze względu na poziom obciążenia podatkiem od wydobycia niektórych kopalin”, opracowanej przez Instytut Autostrada Technologii i Innowacji". Wydarzenie odbędzie się 4 listopada o godzinie 11:00 w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

 

Wyniki i wnioski z przeprowadzonych badań  nad raportem przedstawią: ekspert z dziedziny górnictwa i geologii, były Główny Geolog Kraju oraz Wiceminister Środowiska dr H. Jacek Jezierski; Kierownik Pracowni Badań Strategicznych Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN prof. Joanna Kulczycka oraz Rektor AGH prof. Tadeusz Słomka.

 

W trakcie prezentacji, dotyczącej m.in. podatku od miedzi i srebra, autorzy odpowiedzą np. na pytanie czy podatek od wymienionych złóż wymaga zmiany. Ponadto wskażą aspekty wymagające w ich opinii modyfikacji. Dodatkowo prelegenci podpowiedzą w jaki sposób racjonalnie gospodarować zasobami stanowiącymi własność Skarbu Państwa. Rozwiązania na które wskazują eksperci to jednocześnie propozycja dla Ministerstwa Środowiska, które powinno mieć narzędzia do prowadzenia elastycznej polityki koncesyjnej.

 

Prezentacja ekspertyzy odbędzie się w Auli Głównej AGH (al. Mickiewicza 30, budynek A-0, I p.).
 

Link do transmisji online 

 

Przedstawicieli mediów zapraszamy do zadawania pytań również drogą telefoniczną – podczas konferencji prasowej prelegenci będą dostępni pod numerem 889 822 717.

 

***

Instytut Autostrada Technologii i Innowacji" (IATI) to konsorcjum zrzeszające blisko czterdzieści największych uczelni, instytutów i przedsiębiorstw z całej Polski. Celem IATI jest koordynowanie ścisłej i efektywnej współpracy dla wdrażania rozwiązań i projektów badawczych mających strategiczne znaczenie dla rozwoju gospodarki, tj. zgodnych z założeniami InSight2030 oraz krajowymi i regionalnymi inteligentnymi specjalizacjami. Więcej o działalności i inicjatywach instytutu znajdziecie Państwo pod adresem: www.iati.pl