English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Nasi członkowie informują
Zakładki 3
zakladki_video

Nasi członkowie informują

DRUKUJ

Komunikat prasowy GPW

08-11-2010

Agroton plc jest czwartą spółką zagraniczną, która w bieżącym roku pojawiła się na warszawskiej giełdzie. Wcześniejszymi zagranicznymi debiutantami w 2010 r. byli: kanadyjska spółka Kulczyk Oil Ventures (debiut 25.05), bułgarska Intercapital Property Development (debiut 11.08) oraz czeska Fortuna Entertainment Group (debiut 28.10). Warszawska giełda jest największym rynkiem w regionie Europy Środkowej i Wschodniej pod względem liczby notowanych zagranicznych emitentów.

 

 

Agroton plc jest trzecią spółką ukraińską, która wybrała warszawską Giełdę jako platformę rozwoju i finansowania działalności. Pierwszymi debiutantami znad Dniepru byli: Astarta Kyiv (debiut w 2006 r.) oraz Kernel (pierwsze notowanie w 2007 r.). Duże zainteresowanie ukraińskich emitentów debiutem na GPW potwierdza konkurencyjność warszawskiej giełdy w porównaniu do innych parkietów europejskich i jest istotnym elementem budowy regionalnego centrum finansowego w Warszawie.

„Warszawska giełda oferuje emitentom z regionu Europy Środkowej i Wschodniej wyjątkową możliwość uzyskania szerokiego dostępu do zagranicznych inwestorów tak jak na wielu zachodnio-europejskich giełdach. Jednocześnie emitenci korzystają ze znacznie lepszej ekspozycji dzięki relatywnie mniejszemu rynkowi. Warszawska giełda jest pomostem między globalnymi inwestorami a spółkami z regionu Europy Środkowej i Wschodniej.” – powiedział Ludwik Sobolewski, prezes GPW.