English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Nasi członkowie informują
Zakładki 3
zakladki_video

Nasi członkowie informują

DRUKUJ

EY uruchamia narzędzie JPK okEY tester do weryfikacji merytorycznej Jednolitych Plików Kontrolnych

23-01-2017

Firma doradcza EY stworzyła program JPK okEY tester. Umożliwia on podatnikom samodzielne przeprowadzenie testów merytorycznych wygenerowanych plików JPK. Każdy test jest opatrzony komentarzem ekspertów EY.

 

Od 1 stycznia 2017 roku obowiązek comiesięcznego składania deklaracji VAT wraz z rejestrem sprzedaży i zakupu w formie Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK) obejmie wszystkie małe i średnie przedsiębiorstwa w Polsce. Od sierpnia 2016 roku obowiązek ten dotyczy dużych przedsiębiorstw.

 

Zakres raportowania oraz nowe, cyfrowe podejście organów podatkowych do weryfikacji JPK wymaga od firm nie tylko odpowiedniego przygotowania, ale również nowego spojrzenia na sposób realizacji procesów podatkowych.

 

JPK okEY tester opracowany przez EY to program, który pomaga podatnikowi merytorycznie sprawdzić przygotowane pliki JPK i wskazać ewentualne nieprawidłowości lub ryzyka podatkowe możliwe do zidentyfikowania na podstawie danych zawartych w JPK. Narzędzie to umożliwia weryfikację zawartości plików JPK przed przekazaniem ich organom skarbowym. Co więcej, narzędzie to jest zaprojektowane w taki sposób, aby podatnik mógł dokonać takiej analizy samodzielnie.

 

Więcej na temat narzędzia można przeczytać na stronie www.jpk-okey.pl.