English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Nasi członkowie informują
Zakładki 3
zakladki_video

Nasi członkowie informują

DRUKUJ

Komunikat prasowy Banku Pocztowego

23-11-2010

Od początku roku Bank Pocztowy otworzył przeszło 70 tys. Nowych Kont Oszczędnościowych – tym samym obsługuje ich już ponad 160 tys.

 

Liczba Klientów korzystająca z rachunku oszczędnościowego w Banku Pocztowym wynosi obecnie prawie 189 tys. Jeszcze na koniec 2009 roku było ich 110 tys. Od początku roku systematycznie rośnie także saldo Nowego Konta Oszczędnościowego, które obecnie wynosi już 825 mln zł, co oznacz przyrost w tym roku o 366 mln zł.

 

Nowe Konto Oszczędnościowe, oprocentowane na poziomie 4% w skali roku, to atrakcyjne połączenie rachunku osobistego i lokaty. Jego użytkownicy trzy razy w miesiącu mogą bezpłatnie wypłacać zgromadzone na nim środki - raz w formie wypłaty gotówkowej i dwa razy w formie przelewu. Wygodę w korzystaniu z NKO zapewnia możliwość obsługi przez internet, telefon, jak również liczącej ponad 5,5 tys. placówek sieci Banku Pocztowego i Poczty Polskiej.

 

W sumie od początku roku w Banku Pocztowym przybyło 143 tys. nowych Klientów. Obecnie z usług Bank korzysta już 634 tys. Klientów. Zgodnie z założonym planem do końca roku Bank ma obsługiwać w sumie 650 tys. Klientów indywidualnych, a zgodnie ze Strategią na lata 2010-2013 do końca 2013 r. z jego usług powinno korzystać 1,5 mln osób.