English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Nasi członkowie informują
Zakładki 3
zakladki_video

Nasi członkowie informują

DRUKUJ

Komunikat prasowy

24-11-2010

9 sierpnia ruszył przygotowany przez Pracodawców RP program pomocy dla firm i osób prowadzących działalność gospodarczą, które ucierpiały podczas tegorocznej powodzi.


Szacuje się, że w tegorocznym kataklizmie ucierpiało ponad 1500 przedsiębiorstw. Jako największa organizacja pracodawców w kraju mamy świadomość, że wielka woda pozbawiła firmy majątku trwałego, a odbudowa życia gospodarczego na zalanych terenach jest niezbędna do przywrócenia normalnego funkcjonowania społeczeństw obszarów dotkniętych tegoroczną tragedią. Dlatego też wychodzimy z inicjatywą pomocy, która – mamy nadzieję – po tej udzielonej już powodzianom przez samorządy, będzie drugim etapem poważnego wsparcia dla najbardziej potrzebujących. Nasza oferta jest skierowana przede wszystkim do małych przedsiębiorstw – dysponują one bowiem najmniejszym potencjałem do samodzielnego poradzenia sobie z problemami.

 

Jako pierwsza na nasz apel odpowiedziała firma Microsoft, która zaoferowała poszkodowanym przedsiębiorcom bezpłatny, roczny dostęp do platformy Business Productivity Online Suite (BPOS). – Poza redukcją kosztów utrzymania sieci informatycznej w firmie, uczestnicy programu pozyskają efektywne narzędzia usprawniające działalność organizacji – powiedział Marek Kosycarz, dyrektor ds. odpowiedzialności społecznej w polskim oddziale Microsoft. Firma przygotowała aż 10 tysięcy licencji, z których mogą korzystać zarówno duże firmy, jak i osoby prowadzące działalność gospodarczą oraz samorządy lokalne.

 

Po to, by pomoc mogła trafić do najbardziej potrzebujących, wszystkie zgłoszenia będą weryfikowane pod kątem skali zniszczeń, jakie dotknęły poszczególne przedsiębiorstwa. Na pomoc będą mogły liczyć te firmy (zatrudniające nie więcej niż 50 pracowników), które przedstawią zaświadczenie wydawane przez właściwego wójta, burmistrza lub prezydenta miasta.

 

Szczegóły pomocy firmy Microsoft przedsiębiorcom poszkodowanym przez powódź pod adresem.

 

Czekamy na zgłoszenia wszystkich firm, które zechcą w jakikolwiek sposób wspomóc poszkodowanych. Będą mogły to zrobić za pośrednictwem Pracodawców RP - organizacja będzie koordynatorem całej akcji. W tej sprawie prosimy o kontakt z dyrektor Departamentu Rozwoju Organizacji, Magdaleną Kitlas. Tel. (22) 518 87 33, e-mail: m.kitlas@pracodawcyrp.pl