English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Nasi członkowie informują
Zakładki 3
zakladki_video

Nasi członkowie informują

DRUKUJ

Komunikat prasowy GPW

17-12-2010

Asset Management Company "Avantazh Capital Management" Ltd. z siedzibą w Charkowie został wpisany na listę Autoryzowanych Doradców NewConnect oraz Catayst. Avantazh Capital Management Ltd. jest firmą konsultingową i inwestycyjną licencjonowaną przez ukraińską Komisję Nadzoru Finansowego.

 

Możliwości rozwoju i finansowania oferowane przez NewConnect i Catalyst dają spółkom istotne źródło przewagi konkurencyjnej. Fakt ten jest coraz bardziej doceniany przez emitentów zagranicznych, którzy wykazują rosnące zainteresowanie debiutem na GPW. Na alternatywnym rynku akcji warszawskiej Giełdy notowanych jest obecnie trzech zagranicznych emitentów: dwóch z Republiki Czeskiej (Photon Energy i BGS Energy) oraz jeden z Bułgarii (Intercapital Property Development).

 

Avantazh Capital Management Ltd. jest 79. Autoryzowanym Doradcą na rynku NewConnect (w tym czwartym zagranicznym po: Raiffeisen Bank a.s. z Republiki Czeskiej, St. Andrews Securities Limited z Wielkiej Brytanii oraz Filipex Enterprises Inc. z USA) oraz 48. na rynku obligacji Catalyst.

 

NewConnect powstał 30 sierpnia 2007 r. Obecnie notowanych jest na nim 178 spółek. NewConnect umożliwia mniejszym przedsiębiorcom obecność na publicznym rynku prowadzonym przez GPW i pozyskiwanie kapitału. Od powstania NC dziewięć spółek notowanych początkowo na tym rynku zostało dopuszczonych do obrotu na Głównym Rynku akcji GPW - na rynku regulowanym.

 

Catalyst został uruchomiony 30 września 2009 r. jako platforma obrotu i emisji obligacji samorządowych i korporacyjnych. Na Catalyst notowanych jest obecnie 68 serii obligacji korporacyjnych oraz 27 serii obligacji samorządowych o łącznej wartości 21,3 mld zł.