English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Nasi członkowie informują
Zakładki 3
zakladki_video

Nasi członkowie informują

DRUKUJ

Komunikat prasowy GPW

04-02-2011
  • Wiktor Janukowycz, Prezydent Ukrainy oraz Bronisław Komorowski, Prezydent RP złożą wizytę na GPW 4 lutego br.
  • Już pięć ukraińskich spółek wybrało GPW. Kolejne są w drodze.

 

Spotkanie obu prezydentów w ramach Polsko-Ukraińskiego Szczytu Gospodarczego na warszawskiej Giełdzie będzie okazją do dyskusji na temat zagadnień towarzyszących różnym formom polsko – ukraińskiej współpracy gospodarczej oraz nawiązania bezpośrednich kontaktów biznesowych.
 

Warszawska GPW jest obecna w Ukrainie między innymi za pośrednictwem przedstawicielstwa w Kijowie, które buduje biznesowe połączenie między rynkami finansowymi obu krajów. Ukraińscy emitenci cieszą się dużym zainteresowaniem wśród inwestorów na GPW, już pięć spółek znad Dniepru wybrało warszawską Giełdę jako platformę finansowania i wtórnego obrotu: Agroton, Astarta Holding, Kernel Holding, Milkiland i Sadovaya Group. Kolejne spółki zza naszej wschodniej granicy szykują się do debiutu na GPW. W pierwszej połowie tego roku może zostać utworzony specjalny indeks dla spółek ukraińskich, który zapewni im jeszcze większą ekspozycję i promocję.


Warszawska Giełda jest miejscem gdzie ogniskuje się życie gospodarcze Polski i nawiązuje się kontakty z zagranicznymi przedstawicielami świata biznesu. Na GPW regularnie goszczą prezesi międzynarodowych korporacji, liderzy opinii oraz głowy państw. Wizyta Prezydenta Janukowycza doskonale wpisuje się w międzynarodową działalność warszawskiej Giełdy, która jednak nie ogranicza się tylko do naszych wschodnich sąsiadów. GPW stale rozbudowuje sieć IPO Partnerów oraz zdalnych Członków Giełdy, którzy swoim zasięgiem obejmują już całą Europę. GPW jest obecna na najważniejszych międzynarodowych konferencjach, np. organizując pierwszą w historii biznesową prezentację polskiej firmy w Davos, w czasie Światowego Forum Ekonomicznego. Istotną formą wzmacniania międzynarodowej rozpoznawalności GPW było także road-show promujące IPO warszawskiej Giełdy w październiku 2010 r., które było okazją do spotkań z przedstawicielami najważniejszych instytucji finansowych w Europie, Ameryce Północnej i na Bliskim Wschodzie.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie
 

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie jest największą giełdą regionu Europy Środkowo-Wschodniej i organizuje obrót na jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków kapitałowych w Europie. Od 2006 roku jest w ścisłej czołówce giełd europejskich pod względem liczby i wartości IPO. GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. GPW rozwija także Catalyst – rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych. Od 11 grudnia 2010 r. w ramach warszawskiej Giełdy funkcjonuje także Rynek Energii GPW, który daje możliwość dokonywania bieżących zakupów i sprzedaży energii elektrycznej oraz zawierania transakcji z dłuższym terminem realizacji.