English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Nasi członkowie informują
Zakładki 3
zakladki_video

Nasi członkowie informują

DRUKUJ

Komunikat prasowy GPW

09-02-2011

Wydawnictwo Euromoney uhonorowało Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie i ofertę publiczną sprzedaży akcji GPW zrealizowaną przez Ministra Skarbu Państwa
 

Historyczna transakcja zakończona debiutem warszawskiej Giełdy na własnym parkiecie 9 listopada 2010 r. została uznana przez ekspertów prestiżowego wydawnictwa Euromoney za jedno z najważniejszych wydarzeń zeszłego roku na rynkach finansowych Europy Środkowo-Wschodniej.
 

Obserwatorzy rynku docenili rozmach z jakim IPO zostało przeprowadzone (podczas road-show Zarząd GPW odbył kilkaset spotkań z inwestorami w Ameryce Północnej, Europie i na Bliskim Wschodzie) oraz rekordowy popyt na akcje zgłoszony przez inwestorów, który zdecydowanie wyróżnił debiut warszawskiej Giełdy spośród innych ofert publicznych zrealizowanych w zeszłym roku w Europie.
 

Oferta akcji GPW spotkała się z historycznym zainteresowaniem inwestorów indywidualnych, którzy złożyli ponad 323 tysiące zapisów na akcje oraz polskich i globalnych instytucji, które zgłosiły popyt ponad 25-krotnie przewyższający liczbę akcji dla nich przeznaczonych.