English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Nasi członkowie informują
Zakładki 3
zakladki_video

Nasi członkowie informują

DRUKUJ

Komunikat prasowy Banku Pocztowego

22-02-2011

Od 21 lutego br. Bank Pocztowy proponuje Klientom nową 3-miesięczną lokatę z dzienną kapitalizacją odsetek, której oprocentowanie wynosi 3,80%. To tyle, co 4,70% na standardowej lokacie - z odsetkami kapitalizowanymi na koniec okresu umownego lokaty.

 

Do założenia tej lokaty wystarcza już 500 złotych. Dzięki dziennej kapitalizacji, w przypadku lokat do 22 000 złotych nie jest pobierany podatek od zysków kapitałowych, czyli tzw. „podatek Belki” (zgodnie z Ordynacją podatkową odsetki od lokaty nie przekraczające 0,50 zł są zaokrąglane do zera). Odsetki są naliczane codziennie, jednak w przypadku zerwania lokaty przed terminem jej wygaśnięcia, nie są wypłacane.

 

Klienci mogą założyć nową 3-miesięczną lokatę w oddziałach Banku Pocztowego, placówkach Poczty Polskiej oraz w internetowym sklepie Banku: www.lokaty-online.pl. Lokatę można również założyć w ramach Pocztowego Konta Standard, Nestor oraz Pocztowego Konta Firmowego.

 

Równocześnie od 21 lutego br. w ofercie Banku Pocztowego nie będzie dostępna standardowa lokata 3-miesięczna z kapitalizacją odsetek na koniec okresu umownego lokaty.

 

3-miesięczna lokata z dzienną kapitalizacja odsetek jest drugim tego typu produktem w ofercie Banku Pocztowego. Wcześniej Bank udostępnił 6-miesięczną lokatę z

odsetkami naliczanymi codziennie. Klienci Banku mogą również oszczędzać pieniądze dzięki Nowemu Kontu Oszczędnościowemu (NKO), lokatom terminowym (od 3 miesięcy do 24 miesięcy), a także korzystać z internetowego sklepu lokat. Można w nim założyć lokaty o długości od 10 dni do 24 miesięcy. Klienci sklepu lokat nie muszą mieć konta założonego w Banku Pocztowym, wszystkie formalności są bowiem załatwiane on-line.

 

Aktualna Tabela oprocentowania oferowanych lokat i rachunków bankowych dla Klientów detalicznych jest dostępna w oddziałach Banku Pocztowego, placówkach Poczty Polskiej oraz na internetowej stronie Banku: www.pocztowy.pl.