English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Nasi członkowie informują
Zakładki 3
zakladki_video

Nasi członkowie informują

DRUKUJ

Komunikat prasowy Banku Pocztowego

29-04-2011

27 kwietnia br. Prezes Banku Pocztowego, Tomasz Bogus został odznaczony srebrnym Krzyżem Zasługi przez prezydenta RP. Okazją do uroczystości było 20-lecie istnienia Związku Banków Polskich.

 

Prezydent Bronisław Komorowski odznaczył 14. wybitnie zasłużonych przedstawicieli polskiej bankowości. Uhonorowani poprzez swoją pracę wnieśli duży wkład w rozwój gospodarki i budowę nowoczesnego sektora bankowego. Pełna lista odznaczonych.

 

W swoim wystąpieniu Prezydent Komorowski podkreślił rolę Związku Banków Polskich w procesie normalizacji polskiego rynku bankowego, a także wspomniał o ważnej roli edukacyjnej, którą powinny pełnić w społeczeństwie banki.

 

Krzyż Zasługi jest dla mnie nobilitacją. Cieszę się, że Pan Prezydent docenił wkład pracy, który włożyłem w budowanie banków w Polsce. Wyróżnienie traktuję jako motywację do jeszcze bardziej wytężonej pracy. Jest jej dużo przed nami, gdyż jako Bank Pocztowy staramy się dotrzeć z produktami do ludzi, którzy często byli pomijani przez inne banki. Stąd równie ważna jest funkcja edukacyjna, którą podkreślał Pan Prezydent – podsumował Tomasz Bogus, prezes Banku Pocztowego.

 

Obchodzący w tym roku 20-lecie, Związek Banków Polskich skupia banki działające na terenie Polski. Głównym zadaniem Związku jest integrowanie środowiska bankowego. ZBP jest organem doradczym dla różnych środowisk: doradza m.in. NBP, a także Ministerstwu Finansów. ZBP aktywnie reprezentuje interesy polskich banków na arenie międzynarodowej, uczestnicząc m.in. w Federacji Bankowej Unii Europejskiej, czy Międzynarodowej Izbie Handlowej.

 

Prezes Tomasz Bogus jest związany z bankowością od początku swojej kariery zawodowej. Doświadczenie w bankowości korporacyjnej zdobywał m.in. w Powszechnym Banku Gospodarczym i w Banku Austria Creditanstalt Poland. W latach 2001-2008 pracował w Banku Rozwoju Eksportu (BRE), gdzie najpierw szefował MultiBankowi, a później pełnił funkcję Dyrektora ds. Zarządzania Siecią Oddziałów Korporacyjnych. Od października 2009 r. jest Prezesem Banku Pocztowego. Tomasz Bogus jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.