English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Nasi członkowie informują
Zakładki 3
zakladki_video

Nasi członkowie informują

DRUKUJ

Komunikat prasowy GPW

16-05-2011

13 maja br. o godz. 12:00, w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Hanna Gronkiewicz–Waltz i Prezes Zarządu GPW Ludwik Sobolewski poinformowali o zawiązanym Konsorcjum ds. Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

 

Konsorcjum stanowić będzie niezależny organ, w którego skład wejdą ludzie nauki i biznesu oraz przedstawiciele urzędu miasta i instytucji pozarządowych. Konsorcjum odpowiedzialne będzie za realizację działań zmierzających do zdobycia przez Warszawę tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku oraz do przeprowadzenia obchodów związanych z uzyskaniem tego tytułu.

 

Dla Warszawy zdobycie tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016 stanowić będzie wydarzenie pokoleniowe, zmieniające obraz miasta. W złożonej 12 maja aplikacji znajduje się koncepcja Warszawy jako miasta biorącego najlepsze wzorce z krajów starej Unii, miasta, które tworzy przestrzeń przyjazną rozwojowi innowacji, kreatywności w przestrzeni kulturalnej, biznesowej i społecznej. Pozyskanie partnerów, takich jak Giełda Papierów Wartościowych, którzy mają doświadczenie w realizacji tak skomplikowanych projektów, stworzyli polski rynek kapitałowy i umożliwili wielopokoleniowe zmiany, ułatwi wygranie konkursu oraz zrealizowanie planu znajdującego się w aplikacji.

 

GPW angażuje się w promocję Polski za granicą oraz budowę regionalnego centrum finansowego w Warszawie. Jakość życia w mieście, jego potencjał kreatywny i intelektualny, są czynnikami wpływającymi na miejsce Warszawy i Polski na europejskiej mapie atrakcyjności inwestycyjnej. GPW jest instytucją, która wspiera innowacyjność i kreatywność oraz rozwój kapitału intelektualnego Polski. Sprawia to, że GPW jest w stanie doradzać w jaki sposób należy zmieniać Warszawę, także, aby była bardziej przyjazna biznesowi i połączyła go z kulturą. GPW wesprze Stolicę swoimi doświadczeniami przy tworzeniu rynku kapitałowego w procesie kształtowania Warszawy jako ESK.

 

Więcej informacji:
 

Anna Wiśniewska,
Zespół ds. Relacji Publicznych GPW

Tel.:+48 (22) 537-77-17, 607/774 060,