English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Nasi członkowie informują
Zakładki 3
zakladki_video

Nasi członkowie informują

DRUKUJ

Komunikat prasowy KPZPiP

23-11-2012

12 listopada br. Kujawsko-Pomorski Związek Pracodawców i Przedsiębiorców świętował dwudziestolecie działalności. W uroczystości jubileuszowej w Operze Nova w Bydgoszczy wzięli udział przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, szefowie instytucji otoczenia biznesu, reprezentanci mediów i wreszcie sami przedsiębiorcy!
 

Ten uroczysty wieczór otworzył swoim wystąpieniem Mirosław Ślachciak Prezes Zarządu KPZPiP. Przedstawił najważniejsze wydarzenia w bogatej historii Związku – m.in. wieloletnie relacje ze związkami zawodowymi, utworzenie Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego, współpracę z uczelniami wyższymi oraz efekty wspólnych działań instytucji skupionych w Sejmiku Gospodarczym Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
 

– Związek dzisiaj, to przede wszystkim profesjonalnie działająca instytucja otoczenia biznesu. W szerokim kontekście gospodarki potrafimy łączyć biznes z zaangażowaniem w sprawy publiczne. To niewątpliwie zasługa działających w związku przedsiębiorców, którzy gotowi są na dzielenie się z innymi najcenniejszą rzeczą , jaką posiadają, czyli swoją wiedzą i doświadczeniem – powiedział Mirosław Ślachciak, podsumowując 20 lat wspólnych starań. Na koniec dodał: - Jestem przekonany, że Związek, koncentrując swe działania na dialogu społecznym, innowacyjności i integracji przedsiębiorców, zbudował dobrą podstawę do dalszego rozwoju zarówno organizacji, jak i współpracujących z nami instytucji, samorządów i całego regionu.

 

Gala Jubileuszowa została wzbogacona o wręczenie odznaczeń państwowych, medali Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego i Prezydenta Miasta Bydgoszczy, a także wyróżnień Wojewody Kujawsko-Pomorskiego oraz Starostów: Bydgoskiego i Inowrocławskiego.
 

Marszałek Piotr Całbecki odebrał tytuł Przyjaciela Przedsiębiorcy roku 2012, przyznany przez Zarząd KPZPiP w uznaniu za szczególne wsparcie przedsięwzięć proinnowacyjnych realizowanych przez Kujawsko-Pomorski Związek Pracodawców i Przedsiębiorców.
 

Z kolei prezes Związku Rzemiosła Polskiego Jerzy Bartnik wręczył medal imienia Jana Kilińskiego „Za Zasługi dla Rzemiosła Polskiego” Andrzejowi Malinowskiemu i Mirosławowi Ślachciakowi.
 

Andrzej Malinowski, Prezydent Pracodawców RP był szczególnym gościem KPZPiP. Jest bydgoszczaninem, który od wielu lat wspiera rozwój Związku. W trakcie Gali zapowiedział uruchomienie szczególnych działań sprzyjających napływowi inwestorów do Bydgoszczy. Zamierza otworzyć specjalną debatę gospodarczą, poświęconą strategii wspólnego działania w tej kwestii.
 

Uroczystość Jubileuszowa podsumowała dwadzieścia lat intensywnej działalności Związku. Kujawsko-Pomorski Związek Pracodawców i Przedsiębiorców to kreatywna organizacja wykorzystująca wiedzę i zbudowane partnerstwo. Podejmuje starania o rozwój systemu współpracy, podnoszącego innowacyjność regionu. Buduje wraz z partnerami system otwartych innowacji. Prowadzi dialog i integruje się.