English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna BIAC Newsletter
Zakładki 3
zakladki_video

BIAC Newsletter

DRUKUJ

Środowisko biznesu zaprezentowało swoje priorytety Ambasadorom OECD

21-01-2013

16 stycznia br. w Paryżu odbyło się coroczne spotkanie BIAC z Ambasadorami OECD. Głównym punktem dyskusji było przemówienie Przewodniczącego BIAC, Pana Charlesa P. Heetera, który w imieniu sektora prywatnego wystąpił z apelem do polityków o pilne przywrócenie zaufania w sektorze prywatnym i publicznym oraz wprowadzenie rozwiązań opartych na społecznym konsensusie.

 

W swoim przemówieniu inauguracyjnym Pan Heeter stwierdził: „W czasach, gdy wiele państw OECD boryka się z powolnym wzrostem lub jego brakiem, zaufanie pozostaje na niskim poziomie. Przywrócenie zaufania w sektorze prywatnym i publicznym jest absolutnie kluczowe dla stymulowania inwestycji przedsiębiorstw i tworzenia nowych miejsc pracy. Oznacza to, że decydenci muszą podjąć działania w celu zmniejszenia niepewności politycznej oraz wdrożenia rozwiązań opartych na konsensusie. Co najważniejsze, żeby to osiągnąć, biznes i rządy muszą działać razem, przy czym forum OECD stanowi doskonałą ku temu okazję”.

 

Czerpiąc z głównych przesłań stanowiska BIAC określonych na łamach dokumentu Delivering Confidence for Private Sector-Led Growth and Job Creation, Przewodniczący BIAC wezwał do budowania sprzyjającego otoczenia biznesowego dla inwestycji i wdrażania reform strukturalnych pobudzających długookresowy wzrost gospodarczy.

 

Sekretarz Generalny OECD Angel Gurría i Ambasadorowie wyrazili poparcie dla kilku opinii BIAC oraz zobowiązali się do prowadzenia dialogu z biznesem.