English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna BIAC Newsletter
Zakładki 3
zakladki_video

BIAC Newsletter

DRUKUJ

BIAC apeluje o elastyczność sponsorowanych przez pracodawców planów emerytalnych

21-01-2013

W dniach 3–4 grudnia 2012 r. w Paryżu BIAC uczestniczył w spotkaniu Grupy Roboczej OECD ds. prywatnych emerytur. W czasie spotkania przedstawiciele BIAC wystąpili z prezentacją na temat sponsorowanych przez pracodawców planów emerytalnych, omówili też obecne wyzwania i perspektywy na przyszłość.

Przemawiając do rządów krajów OECD i UE, Pan Michel Benoit (Osler, Hoskin & Harcourt LLP), Przewodniczący Komitetu BIAC ds. prywatnych emerytur, podkreślił, że: „Lepsze perspektywy dla wszystkich typów pracowniczych programów emerytalnych (DB, DC, Hybrid itp.) mogą być stworzone, jeśli wszystkie zainteresowane strony osiągną porozumienie w sprawie redefinicji pojęcia »obietnicy emerytalnej«”. Doprowadzi to do lepszego zarządzania, większej elastyczności w finansowaniu i rachunkowości oraz do poprawy wiedzy finansowej pracowników.

Osoby zainteresowane uzyskaniem dodatkowych informacji na temat prowadzonych przez BIAC/OECD prac w sprawach związanych z prywatnymi emeryturami proszone są o kontakt z Panią Nicole Primmer ().