English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

O nas Media o nas
Zakładki 3
zakladki_video

Media o nas

DRUKUJ

Bez gospodarczej wolności nasz kraj nie przyspieszy

2017-04-27
Brak realnego dialogu rządzących z przedsiębiorcami, w tym przy tworzeniu legislacji, brak wsparcia biznesu przez urzędników i sądy, postępujące ograniczenie wolności gospodarczej będącej motorem dla prywatnego biznesu – to główne obszary do poprawy, zidentyfikowane przez uczestników debaty „Kluczowe problemy rozwoju gospodarczego Polski” – pierwszego spotkania zorganizowanego przez Polską Radę Przedsiębiorczości i „Rzeczpospolitą”.
czytaj więcej

Będzie zakaz handlu w niedziele

2017-04-27
„Dziennik Gazeta Prawna”: Ani związki zawodowe, ani pracodawcy nie chcą ograniczeń sprzedaży w co drugą niedzielę. Kodeks pracy ogranicza możliwość świadczenia pracy w ten dzień i dopuszcza ją jedynie na zasadzie wyjątku. Problem w tym, że te odstępstwa są bardzo szeroko określone. Dlatego trzeba sobie zadać pytanie: czy tylko handel ma być wyłączony w niedziele, czy także inne działalności? – zauważa ekspert Pracodawców RP mecenas Monika Gładoch.
czytaj więcej

Koszty audytu firm w rękach senatorów

2017-04-26
„Rzeczpospolita”: Jest szansa na przywrócenie audytorom możliwości świadczenia usług atestacyjnych na rzecz badanych jednostek zaufania publicznego. Zdaniem Wiceprezydenta Pracodawców RP Piotra Kamińskiego, jeśli zakaz usług atestacyjnych zostanie utrzymany, polski rynek kapitałowy znajdzie się w trudnej sytuacji.
czytaj więcej

Wyjątkowo wysokie wpływy z podatków do budżetu

2017-04-26
„Rzeczpospolita”: Kasa państwa pierwszy kwartał zakończyła najlepszymi wynikami od lat. Przynajmniej w części wynika to z uszczelnienia systemu podatkowego. – Organy administracji skarbowej kładą większy nacisk na egzekwowanie należności podatkowych, co dla podatników nie jest zbyt przyjemne – tłumaczy Mariusz Korzeb, ekspert Pracodawców RP.
czytaj więcej

Jazda na hamulcu ręcznym

2017-04-26
To był rok wielkiej niepewności. Przedsiębiorcy zostali zalani mnogością pomysłów w sferze podatkowej. (…) Dodatkowo złe prawo tworzone w pośpiechu i bez konsultacji pogłębiało uczucie niepewności. Niepewność jutra wprost przełożyła się na ograniczenie inwestycji – pisze w „Rzeczypospolitej” Prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski.
czytaj więcej
1  2  3  4  5  6  7  8  9     134