English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna O nas Media o nas
Zakładki 3
zakladki_video

Media o nas

DRUKUJ

ZUS wysyła listy. Dowiesz się, ile dostaniesz emerytury

2017-06-26
„Polskie Radio”: Informacje o stanie środków zgromadzonych na koncie emerytalnym otrzyma każdy, kto ma odłożoną choćby jedną składkę i nie przeszedł jeszcze na emeryturę. Warto dokładnie przestudiować te informacje i sprawdzić, czy np. składki za zeszły rok były co miesiąc odprowadzane przez pracodawcę w prawidłowej wysokości.
czytaj więcej

Datek na emerytury z Funduszu Pracy

2017-06-26
„Dziennik Gazeta Prawna”: Według najnowszej wersji zmian emerytalnych roczna dopłata dla osób oszczędzających w Pracowniczych Planach Kapitałowych ma wynieść 240 zł. – Pomysł, by finansować zachęty do uczestnictwa w PPK z pieniędzy Funduszu Pracy, jest budżetowo realistyczny. Ale czy merytorycznie uzasadniony? – pyta ekspert Pracodawców RP Łukasz Kozłowski.
czytaj więcej

Biurokracja nie chce Ukraińców

2017-06-26
„Rzeczpospolita”: „Jeśli chcesz pokoju, gotuj się do wojny”. Ta łacińska maksyma jak ulał pasuje do sytuacji polskiej gospodarki. (…) Będziemy się bić z najbliższymi sąsiadami, wewnątrz Unii Europejskiej. O co? Nie o co, tylko o kogo. O ukraińskiego pracownika. Problemem jest fakt, że do postawy polskich władz pasuje inna sentencja: „Dicere non est facere” – „mówić nie znaczy działać” – pisze w „Rzeczypospolitej” Prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski.
czytaj więcej

Firmy nie zyskają na otwarciu granic

2017-06-23
„Rzeczpospolita”: Wszystko wskazuje na to, że po wejściu w życie nowych przepisów Ukraińcy nadal będą musieli stać w kolejkach przed polskimi konsulatami, by uzyskać wizę uprawniającą ich do wjazdu na teren Polski. – To nie pierwszy raz, gdy rząd zapomniał o potrzebach przedsiębiorców, którzy coraz bardziej odczuwają brak rąk do pracy – mówi Grzegorz Tokarski, ekspert Pracodawców RP.
czytaj więcej

Rozwód audytu z usługami doradztwa

2017-06-23
„Rzeczpospolita”: Firmy badające sprawozdanie klienta nie mogą jednocześnie planować dla niego strategii podatkowej. Audytora trzeba też będzie zmieniać co pięć lat. – Obawiam się, że zakaz łączenia audytu z doradztwem nie zwiększy konkurencji, ale doprowadzi do większej koncentracji rynku – mówi Wiceprezydent Pracodawców RP Piotr Kamiński.
czytaj więcej
1  2  3  4  5  6  7  8  9     150