English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

O nas Media o nas
Zakładki 3
zakladki_video

Media o nas

DRUKUJ

Jakie problemy cukiernicy mają z pączkami? Obliczanie podatku to dla nich mordęga

2017-02-23
Choć w Tłusty Czwartek cukiernicy i piekarze mogą liczyć na niezły utarg, jedna rzecz spędza im sen z powiek.– W zależności od tego, jaki składnik zostanie użyty przez piekarza do wypieczenia pączka, to stawka ta może wynieść 5 proc., 8 proc. lub nawet 23 proc. – komentuje ekspert Pracodawców RP Arkadiusz Pączka.
czytaj więcej

Ryczałt nie pomoże szpitalom

2017-02-23
Nie jest prawdą, że ryczałt spowoduje polepszenie sytuacji finansowej szpitali – będzie wręcz przeciwnie. Za tzw. nadwykonania szpital nie dostanie pieniędzy. Równocześnie będzie miał obowiązek zapewnienia pełnej opieki medycznej bez limitów przyjęć przez cały rok – ocenia w „Pulsie Biznesu” ekspert Pracodawców RP Grzegorz Byszewski.
czytaj więcej

ZUS zyska niebezpieczne uprawnienia

2017-02-23
Rząd w ostatniej chwili dopisał do nowelizacji wysłanej już do Sejmu poprawkę ułatwiającą ZUS walkę z nieuczciwym outsourcingiem pracowników – informuje „Rzeczpospolita”. Pracodawcy mają jednak zastrzeżenia.
czytaj więcej

Fiskus wpadnie z zaskoczenia

2017-02-23
Po 1 marca skarbówka przyjdzie na kontrolę bez zapowiedzi. Tak wynika z nowych przepisów, które mają ułatwić walkę z podatkowymi przestępcami – informuje „Rzeczpospolita”.
czytaj więcej

Zagrożona przyszłość 82 projektów dotacyjnych

2017-02-22
Ministerstwo Finansów musi jak najszybciej naprawić błędy skarbówki, która jest o krok od pogrzebania niemal setki projektów finansowanych z unijnych pieniędzy – alarmują Pracodawcy RP. Organizacja skierowała w tej sprawie pismo do wicepremiera Mateusza Morawieckiego – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.
czytaj więcej
1  2  3  4  5  6  7  8  9     115