English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna O nas Media o nas
Zakładki 3
zakladki_video

Media o nas

DRUKUJ

„Gazeta Wyborcza”: Będzie tama dla handlu suszem

03-06-2015

Rząd próbuje domknąć kolejną lukę na rynku tytoniowym, przez którą budżetowi uciekają setki milionów złotych rocznie. Tym razem chodzi o oszustwa w sprzedaży suszu tytoniowego do palenia.

 

W rządowym projekcie nowelizacji ustawy akcyzowej są nowe przepisy. Rząd twierdzi, że oznaczają zniesienie lub ograniczenie niektórych uciążliwych i zbędnych obowiązków administracyjnych dla przedsiębiorców. Odciąży to firmy od czynności administracyjnych, co obniży koszty prowadzonej przez nie działalności. Nowe przepisy zakładają więc na przykład mniej obowiązków dokumentacyjnych. Nie będzie podwójnej weryfikacji firm przed wydaniem zezwolenia akcyzowego oraz podwójnej dokumentacji dotyczącej składu podatkowego. Projekt przewiduje też wprowadzenie zwolnienia od akcyzy dla zakładów energochłonnych rozpoczynających działalność gospodarczą z wykorzystaniem wyrobów węglowych lub gazowych.

 

Przedsiębiorcom się te ułatwienia podobają. – Projekt zawiera wiele drobnych zmian, które razem tworzą całość korzystną dla przedsiębiorców ze wszystkich branż zobowiązanych do rozliczania podatku akcyzowego – napisali w opinii do projektu Pracodawcy RP.