English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna O nas Media o nas
Zakładki 3
zakladki_video

Media o nas

DRUKUJ

"Rzeczpospolita": Firmy gorzej traktowane

17-09-2015

Jeśli pracujący na jednolitej umowie zechce rozstać się z firmą, będzie wolny po miesiącu. Gdy zwolnienie wręczy firma, dopiero po trzech.

 

Ogłoszona w weekend przez premier Ewę Kopacz propozycja wprowadzenia jednej umowy o pracę zelektryzowała przedsiębiorców. Tym bardziej że – jak się okazuje – zakłada dodatkowe uprzywilejowanie zatrudnionych na czas określony i gorsze traktowanie ich pracodawców.

 

Pracodawcy mają problem także z tym, że propozycja PO jest bardzo ogólnikowa. Nie wiadomo więc, czy jedna umowa o pracę ma zastąpić wszystkie dotychczasowe umowy trwające powyżej miesiąca, czy jest jednak szansa na to, by została zachowana część obecnych rozwiązań.

 – Uważam, że wprowadzenie jednej umowy o pracę nie powinno likwidować umów na zastępstwo czy na pracę tymczasową – dodaje Witold Polkowski, ekspert Pracodawców RP. – Takie formy zatrudnienia mają swoje ugruntowane miejsce na rynku pracy i nic nie stoi na przeszkodzie, by obok siebie funkcjonowała jedna duża umowa o pracę i kilka mniejszych umów wykorzystywanych w specyficznych sytuacjach.