English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna O nas Media o nas
Zakładki 3
zakladki_video

Media o nas

DRUKUJ

"Puls Biznesu": Konstytucja dla firm może utknąć w Sejmie

17-09-2015

Wojciech Jasiński, szef sejmowej komisji gospodarki, nie wyklucza, że prace zostaną wstrzymane. Biznes apeluje o rozsądek.

 

Czarne chmury zawisły nad rządowym projektem ustawy Prawo działalności gospodarczej (PDG), nazwanej przez wicepremiera Janusza Piechocińskiego „konstytucją dla przedsiębiorców”. Ustawa, zapowiedziana w exposé przez premier Ewę Kopacz, nie podoba się posłom PiS. Po raz pierwszy skrytykowali projekt kilka dni temu, próbując doprowadzić do jego odrzucenia podczas pierwszego czytania w Sejmie. Ta sztuka im się nie powiodła. Teraz mogą PDG storpedować w sejmowej komisji gospodarki.

Środowiska przedsiębiorców pozytywnie oceniły PDG i wiązały z nim spore nadzieje. Wszystko wskazuje na to, że projekt spłonie w ogniu kampanii wyborczej.

          

Andrzej Malinowski, prezydent Pracodawców RP, nie kryje oburzenia. — Szef sejmowej komisji gospodarki nie powinien blokować tak ważnego dla przedsiębiorców projektu. Apeluję do niego, by w trybie pilnym zwołał posiedzenie komisji gospodarki. Jeszcze jest wystarczająco czasu, by Sejm i Senat zdążyły uchwalić PDG. Projekt „konstytucji dla przedsiębiorców” nie może być przedmiotem politycznych targów. Organizacje pracodawców deklarują udzielenie eksperckiego wsparcia parlamentarzystom — mówi Andrzej Malinowski.